• Посилання скопійовано

Як складається ПН на часткове постачання товару після часткової передоплати?

За договором контрагент оплачує рахунок у розмірі 50% вартості замовлення (3 одиниці товару по 5 тис. грн). Після цього відвантажується два товари з передоплаченого рахунку. Як правильно складати ПН у розрізі номенклатури на 50%-ву передоплату та подальше постачання?

Податківці у ІПК від 26.04.2019 р. №1879/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначили, що на дату відвантаження товару постачальник повинен скласти податкову накладну на різницю між фактичною кількістю/вартістю такого поставленого товару та кількістю (вартістю) такого товару, яка відображена у ПН 1 (на яку було здійснено попередню оплату).

При цьому, врегулювання питань господарських правовідносин між суб'єктами господарювання не належить до сфери компетенції ДПС. Тобто податківці не мають права визначати, яка саме номенклатура товарів буде вказана в таких податкових накладних.

Наприклад, якщо договором передбачено часткову передоплату за три товари (без деталізації номенклатури), то не буде порушенням складання постачальником ПН на суму передоплати, в якій буде зазначено повну номенклатуру товару 1 і товару 2 (відповідно до суми передоплати), або номенклатуру товару 1, 2 та 3.

Водночас, якщо наступною операцією буде постачання товару 2, то постачальник має скласти ПН на суму різниці частини номенклатури такого товару 2 у першій ПН на передоплату та повною номенклатурою поставленого товару 2.

Таким чином вважаємо, що в даному випадку покупець правий, оскільки підстав для складання РК до складеної на передоплату ПН не виникає. Постачальник повинен був відразу визначити, за які товари здійснюється передоплата (зокрема, в договорі може бути передбачено, що це часткова передоплата за всю номенклатуру товарів у інвойсі одночасно). В подальшому при постачанні певного товару згідно з роз’ясненням податківців ПН необхідно складати на суму різниці номенклатури фактично поставленого товару та номенклатурі у ПН на часткову передоплату.

Отже, оскільки постачальник на дату отриманої передоплати складає ПН на номенклатуру 0,5 кожної позиції товару – на суму 7500,00 грн з ПДВ, то при подальшому постачанні двох товарів він має скласти ПН у розмірі 0,5 позиції цих двох товарів – 5000,00 грн з ПДВ (сума різниці між номенклатурою у ПН на дату передоплати та обсягами постачання). В подальшому при постачанні третього товару, або отримані залишку оплати (50%) постачальник складе ПН на номенклатуру 0,5 позиції цього третього товару – 2500,00 грн з ПДВ.

Для складання РК (в тому числі і нульового) на зміну номенклатури у ПН, що була складена на дату передоплати між покупцем та постачальником повинен бути складено первинний документ, що підтверджує факт зміни номенклатури у ПН, що була складена на передоплату.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024271
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202438
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202468
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202433
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427