Главная Все консультации Налогообложение НДС

Чи можна відкоригувати податкову накладну, складену пізніше за 1095 днів?

Підприємство отримало кошти у березні 2015 року. Було складено податкову накладну на першу подію. Зараз кошти повертаються платнику. Чи можна відкоригувати податкову накладну за березень 2015 року? Якщо ні, то як списати залишок суми ПДВ за Дт 643?

На дату повернення постачальником зайво сплаченої покупцем суми попередньої оплати такий постачальник повинен скласти розрахунок коригування до відповідної податкової накладної, складеної на суму такої попередньої оплати відповідно до пп. 192.1 ПКУ.

Але на практиці, якщо з дати складання податкової накладної, до якої складається відповідний розрахунок коригування, минуло понад 1095 днів, зареєструвати в ЄРПН такий розрахунок коригування не вдасться. Наразі ЄРПН не допускає до реєстрації розрахунки коригування до податкових накладних, з дати складання яких минуло 1095 днів, хоча норми ст. 192 ПКУ не обмежують платників ПДВ у цьому праві.

Проте податківці так і не мають що сказати щодо цього. ДФС у м. Києві в ІПК від 05.01.2018 р. №33/ІПК/26-15-12-01-18 направляє платників ПДВ до Мінфіну, який поки що не надає щодо цього жодних роз’яснень. Також про це ми писали тут.

Якщо підприємство вирішить не коригувати податкові зобов’язання, то автор радить списати їх на рахунок 949 записом Дт 949 Кт 643.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Корректировка , НДС , Налоговая накладная

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме