Главная Все консультации Налогообложение НДС

Внесок нематеріального активу до статутного капіталу нерезидентом: що з ПДВ?

Нерезидент (юрособа-засновник) вносить до статутного капіталу підприємства (юрособа – резидент, платник ПДВ) нематеріальний актив (інженерна документація та розрахунки). Який порядок оподаткування такої операції ПДВ?

Відповідно до пп. «а» та «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів чи послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

При цьому під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Своєю чергою, згідно з пп. «в» пп. 186.3 ПКУ місцем постачання інженерних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання. Зважаючи на те, що отримувачем є резидент, то місцем постачання послуг з передачі права на нематеріальний актив у вигляді інженерної документації та розрахунків є територія України.

Особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг (пп. 180.2 ПКУ).

Таким чином, у разі внесення нерезидентом до статутного капіталу підприємства нематеріального активу у вигляді інженерної документації та розрахунків підприємство отримувач нараховує ПЗ з ПДВ за такою операцією, а також складає ПН (про те, як складати ПН, ми писали тут).

Водночас, такий платник податку на дату складання такої ПН (за умови своєчасної реєстрації в ЄРПН) відносить суму ПДВ і до податкового кредиту.

За відсутності складеної та зареєстрованої у встановлений законодавством термін в ЄРПН податкової накладної, право на податковий кредит у отримувача послуги не виникає. Суми нарахованих ПЗ та ПК з ПДВ відображаються у рядках 6 та 13 Декларації з ПДВ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Уставный капитал , Нематериальные активы , Нерезиденты , НДС , Налоговая накладная

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме