Главная Все консультации Налогообложение НДС

Чи складається ПН на експорт послуг з пошуку, збору, обробки, транспортування біоматеріалів?

Підприємство надає нерезиденту послуги з пошуку, збору, обробки, транспортування та передачі біологічних матеріалів замовнику за межами України. Чи потрібно складати податкову накладну за ставкою 0%? Чи ця послуга оподатковується за ставкою 20%?

Насамперед зазначимо, що відповідно до пп. 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою оподатковується постачання послуг з:

а) міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом;

б) послуги, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом;

в) послуги з обслуговування повітряних суден, що виконують міжнародні рейси.

Послуги з пошуку, збору, обробки, транспортування та передачі біологічних матеріалів до наведеного вище переліку не включені. Тому оподаткування ПДВ за нульовою ставкою не поширюється на надання вказаних послуг.

У пп. «б» пп. 185.1 ПКУ зазначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Згідно з пп. 186.4 ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пп. 186.2 і 186.3 ПКУ.

ДФС у м. Києві в ІПК від 25.10.2018 р. №4582/ІПК/26-15-12-01-18 та ДФС в ІПК від 27.06.2018 р. №2868/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляють, що пп. 186.2 – 186.4 ПКУ визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг, або від місця фактичного надання відповідних послуг.

Отже, порядок оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від місця постачання таких послуг.

У разі, якщо послуги, які платник ПДВ надає нерезиденту, не підпадають під визначення послуг, наведених в пп. 186.2 та 186.3 ПКУ, то відповідно до пп. 186.4 ПКУ місцем їх постачання є місце реєстрації постачальника таких послуг.

Послуги з пошуку, збору, обробки, транспортування та передачі біологічних матеріалів не вказані в пп. 186.2 та 186.3 ПКУ, а тому місцем їх постачання є місце реєстрації їх постачальника, з оподаткуванням ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою 20%.

***

Читайте також: Яким чином оподатковується ПДВ надання «експортної» послуги?

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Бондаренко Елена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Экспорт , НДС , Налоговая накладная

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме