Главная Все консультации Налогообложение НДС

Чи повинна благодійна організація зареєструватися платником ПДВ?

Благодійна організація отримує гуманітарну допомогу (продукти харчування) від нерезидента. Таку гуманітарну допомогу в подальшому передано соціально незахищеним громадянам України протягом року. Чи повинна така БО реєструватися платником ПДВ?

Статтею 181 ПКУ визначено, що обов’язковій реєстрації платником ПДВ підлягають особи, обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ яких протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн грн без ПДВ.

При цьому, у тексті пп. 181.1 ПКУ говориться про «операції з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню» ПДВ згідно з розділом V ПКУ.

На думку податківців, до цього обсягу включаються:

  • оподатковувані операції за ставками 20%, 7%, 0% відповідно до розділів V та ХХ ПКУ;
  • операції,  звільнені від оподаткування ПДВ відповідно до розділів V та ХХ ПКУ.

Виключення щодо обов’язкової реєстрації платником ПДВ поширюються лише на платників єдиного податку. Благодійні організації підлягають обов’язковій реєстрації платником ПДВ на загальних підставах.

Водночас, згідно з пп. 14.1.191 ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Своєю чергою, звільняються від оподаткування ПДВ операції з надання благодійної допомоги, зокрема, безоплатне постачання товарів/послуг благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації (пп. 197.1.15 ПКУ).

Отже, безпосередньо отримання такої допомоги не є операцією з постачання товарів або послуг, а отже, не впливає на обсяг операції для обов’язкової реєстрації платником ПДВ. Однак, при подальшому постачанні матеріальної допомоги (у вигляді харчування) у благодійної організації виникає операція з постачання товарів, що підлягає оподаткуванню ПДВ, хоч і є звільненою. І ось такий обсяг поставлених товарів включається до граничного обсягу в 1 млн грн для визначення обов’язковості реєстрації платником ПДВ.

Зважаючи на те, що БО передала протягом року продукцію на 1,5 млн грн, така організація повинна зареєструватись платником ПДВ.

Також про ПДВ у благодійних організацій читайте тут та тут. А про відповідальність неприбуткової організації за несвоєчасну реєстрацію платником ПДВ - тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нерезиденты , НДС , Регистрация , Благотворительность

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме