Главная Все консультации Налогообложение НДС

Як можна використати суму переплати на особовому рахунку ПДВ?

Через подання УР до декларації з ПДВ, яким було зменшено суму ПЗ, виникла переплата з ПДВ на особовому рахунку. Як можна використати таку суму переплати?

Переплата на особовому рахунку, яка виникла внаслідок подання УР, яким було зменшено суму ПЗ з ПДВ, може бути використана платником податку двома шляхами:

  • або за рахунок неї можуть бути сплачено суми зобов’язання з ПДВ, що виникнуть при поданні наступних УР, якими буде збільшено суму ПЗ;
  • або шляхом повернення такої суми у порядку, встановленому ст. 43 ПКУ.

Зокрема, згідно з пп. 43.4-1 ПКУ у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в СЕА ПДВ у порядку, визначеному пп. 200-1.5 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ.

При цьому, як зазначали податківці, в такому випадку сума таких повернених коштів не вплине на збільшення реєстраційного ліміту, оскільки показник ∑ПопРах збільшується лише у разі внесення коштів виключно з рахунків платників податку (а в даному випадку повернення буде відбуватися з бюджету).

В подальшому сума коштів на електронному рахунку може бути використана для сплати зобов’язань з ПДВ за поточні або наступні періоди.

Окрім цього таку суму коштів може бути повернуто з рахунку електронного адміністрування ПДВ на рахунок платника податку шляхом заповнення Додатку 4 до поточної декларації з ПДВ. Однак при такому поверненні сума реєстраційного ліміту підлягає зменшенню на відповідну суму повернутих коштів.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Декларация

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме