Главная Все консультации Налогообложение НДС

Як складати податкові накладні на авторемонтні роботи та на автозапчастини?

ТОВ – платник ПДВ надає послуги з ремонту авто як самостійні послуги (запчастини та матеріали клієнта), так і зі своїми запчастинами, які оформлюються видатковими накладними. Послуги оформлюються актами. Як складати ПН на такі операції – одну загальну на послуги і запчастини чи дві окремі - на послуги та на запчастини?

Запитання: 

ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ на загальних підставах, (діяльність - СТО та продаж автозапчастин, олив і мастил) надає послуги з ремонту автомобілів як самостійні послуги (запчастини та матеріали клієнта), так і зі своїми запчастинами (вітчизняними і імпортиними, придбаними з ПДВ у постачальників), які включаються в документах окремими позиціями з торговою націнкою.

У рахунку-фактурі на оплату клієнту включаються одним списком роботи з одиницями виміру норм/год. та товари (запчастини) з одиницями виміру шт., які клієнт сплачує однією сумою, вказуючи у призначенні платежу номер рахунку. Далі з документу «Реалізація товарів і послуг» друкується клієнту Акт виконаних робіт на роботи та видаткова накладну на товари під однаковим номером (що відповідає номеру документу «Реалізація товарів і послуг») і на загальну суму Рахунку-фактури.

Чи правильний такий алгоритм «Реалізації товарів і послуг» підприємством і скільки податкових накладних потрібно складати клієнтам – одну загальну на товари і послуги разом на загальну суму згідно з Рахунком, чи дві окремі– згідно з видатковою накладною на товари і згідно з Актом виконаних робіт на послуги?

 

Відповідь:

Щодо описаної схеми документообороту зауважень немає – вона є правильною. Проте щодо складання податкових накладних є деякі нюанси в залежності від того, яка подія сталася першою – оплата чи надання послуг та реалізація запчастин.

Якщо першою подією є оплата, то податкова накладна складається на суму такої оплати з відповідною номенклатурою. Податківці не визнають дві та більше податкових накладних, що складаються на одну оплату (про це тут).

Таким чином, якщо клієнт повністю оплачує послуги та запчастини одним платежем до надання таких послуг та запчастин, слід складати одну податкову накладну на всю суму оплати з відповідною номенклатурою, яка включає послуги та запчастини. Надалі клієнту видається акт надання послуг та видаткова накладна на запчастини, які в сумі повинні відповідати проведеній оплаті та, відповідно, податковій накладній.

Якщо першою подією є надання послуг та передання запчастин, які оформлюються актами та накладними, то можна складати як дві податкові накладні, так і одну загальну. Ми писали про це тут. При цьому податкова накладна на подальшу оплату вже не складається, оскільки оплата є другою подією.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Автотранспорт , НДС , Налоговая накладная , Транспортные средства

Комментарии: 10

Новости по теме

Консультации по теме