Главная Все консультации Налогообложение НДС

Зміна номенклатури товару після отримання передоплати

Постачальником на дату отримання авансу (500 тис. грн) складено ПН. Після цього поставлено товар іншої номенклатури на суму 200 тис. грн (на що виписано РК). В подальшому товар було повернено та поставлено інший товар (за більшою ціною згідно з додатковою угодою) на суму 400 тис. грн. Чи потрібно складати нову ПН?

Згідно з пп. 198.1 ПКУ, якщо після постачання товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів, суми ПЗ та ПК постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до ПН, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

При цьому, тут варто звернути увагу, що в даному випадку, здійснюється лише повернення товару (без повернення попередньої оплати за такий товар), окрім цього сума такої передоплати зараховується до рахунку постачання іншого товару. Відповідно в такому випадку зміни суми компенсації не здійснюється, а отже, РК на повернення товару не складається.

Водночас, оскільки змінюється ціна товару (яка в результаті призведе і до зміни кількості товару, за яких було зараховано передоплату), постачальник повинен скласти РК до ПН на суму передоплати на зміну номенклатури, у якому відобразити відповідну зміну ціни та кількості товару, за який було отримано аванс. Згідно з роз’ясненнями податківців, які наведено у підкатегорії 101.15 "ЗІР", скласти такий РК необхідно на дату постачання товарів, а не на дату підписання додаткової угоди про зміну номенклатури.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Корректировка , НДС , Налоговая накладная

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме