• Посилання скопійовано

Зведену ПН зареєстровано 15 числа, а 16 – отримано інформацію про ще зареєстровані ПН: що з ними робити?

Підприємство (платник ПДВ) надає медичні послуги, які звільнені від оподаткування. Зазвичай, в останній 15-й день реєстрації після того, як отримано усі вхідні ПН та зареєстровано зведену ПН, на наступний день завжди є такі ПН, які в останню хвилину зареєстровано постачальником, та які підприємство не включило у зведену ПН. Що з ними робити?

Запитання:

Підприємство – платник ПДВ надає медичні послуги, які звільнені від оподаткування. В кінці місяця відповідно до п. 198.5 ПКУ воно складає зведену ПН, в яку включає всі ПН, отримані з ЄРПН. Датою складання такої ПН є останній день звітного місяця, реєстрації – 15 день наступного. Однак, зазвичай, в останній 15-й день реєстрації вже після того, як ніби отримано усі вхідні ПН та зареєстровано зведену ПН, на наступний день завжди є такі ПН, які в останню хвилину зареєстровано постачальником, та які підприємство не включило до зведеної ПН. Що робити з такими ПН? 

 

Відповідь:

На виконання вимог пп. 2 п. 11 Порядку №1307 у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до пп. 198.5 ПКУ платник ПДВ податку складає зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання/починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування.

Така зведена ПН складається не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду із зазначенням у графі «Зведена податкова накладна» коду ознаки «1» (у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до пп. 198.5 ПКУ). 

За порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації ПН та/або РК в ЄРПН (крім ПН, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. 192 та 201 ПКУ покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірах, встановлених п. 120-1.1 ПКУ.

ДФС в ІПК від 18.12.2017 р. №3026/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що за порушення термінів реєстрації ПН в ЄРПН або відсутність їх реєстрації штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються виключно до ПН, що не надаються отримувачу (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг для операцій, які:

  • звільнені від оподаткування;
  • оподатковуються за нульовою ставкою.

ДФС в ІПК від 17.04.2019 №1641/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та від 22.03.2019 №1207/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що ПКУ не передбачено винятків щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію (відсутність реєстрації) в ЄРПН ПН та РК, крім тих, що встановлені безпосередньо п. 120-1.1 та пп. 35 та 42 підрозділу 10 розділу XX ПКУ.

Отже, враховуючи норми ст. 201, п. 120-1.1 ПКУ, порушення платником ПДВ граничного строку реєстрації в ЄРПН ПН, складеної відповідно до п. 198.5, є підставою для застосування до такого платника штрафу.

В ситуації, що розглядається, зведену ПН складено при визначенні податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до пп. 198.5 ПКУ та зареєстровано в ЄРПН з дотриманням термінів реєстрації ПН, але не на повну суму (без урахування ПН, зареєстрованих постачальниками наприкінці 15-го числа, інформацію з ЄРПН щодо яких можна отримати лише 16-го).

Чи застосовуватиметься штраф, передбачений п. 120-1.1 ПКУ, у разі реєстрації додаткової зведеної ПН щодо ПН, інформацію з ЄРПН щодо яких отримано лише 16-го числа, або складання РК до зведеної ПН із зазначенням в ньому сум за вказаними вище ПН, роз’яснення та ІПК податкових органів на сьогодні відсутні. 

Про те, що єдиний вихід у ситуації, що розглядається, це домовлятися з постачальниками та виконавцями щодо реєстрації ПН раніше ніж 15 числа, зазначалось в коментарях до консультації «Порушення граничних строків реєстрації зведених ПН відповідно до п. 199.1 ПКУ: чи буде штраф?».

Нагадаємо, що платник податку для отримання однозначної відповіді може скористатися правом, наданим йому пп. 52.1 ПКУ, та звернутися (з детальним описом своєї господарської діяльності) до контролюючих органів за наданням йому безоплатної ІПК з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

При цьому, згідно з пп. 52.4 ПКУ індивідуальні податкові консультації надаються:

  • в усній формі – контролюючими органами та державними податковими інспекціями;
  • у письмовій формі – контролюючими органами в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

 ***

Також читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024311
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202441
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202471
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202435
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202428