• Посилання скопійовано

Зареєстрували ПН не на того покупця: чи треба уточнювати декларацію з ПДВ?

У січні 2019 року зареєстрували ПН на не того покупця. Коригування зробили в квітні (зареєстрували також в квітні). На правильного покупця ПН зареєстрували із запізненням (у травні 2019 р.). Чи потрібно уточнювати декларацію з ПДВ за січень 2019 року, додаючи при цьому правильну ПН?

За абз. "6" пп. 192.1 ПКУ складання розрахунку коригування до податкової накладної передбачено у випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у т. ч. не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

У разі виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає РК за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Водночас, слід зазначити, що помилки в реквізитах, визначених пп. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття ПН у електронному вигляді (пп. 201.10 ПКУ).

Помилки, допущені платником податку у ПН чи РК, зареєстрованих в ЄРПН, можуть бути виправлені виключно шляхом складання та реєстрації в ЄРПН відповідного розрахунку коригування (ІПК ДФС від 15.01.2019 р. № 144/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Отже, РК складається на повну суму ПН (сторнується та повністю знімається, оскільки ліміт "пішов" не на того контрагента) із зазначенням коду "103". Реєструє такий РК неналежний отримувач помилкової ПН.

Виходячи з того, що постачальником вже включено помилкову ПН до декларації з ПДВ за січень, то правильну ПН (на належного отримувача) необхідно відобразити шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень з додаванням рядка до додатку 5.

Відповідно "виправлений" РК слід включити до декларації з ПДВ за квітень, щоб не було перевищення за лімітом.

Виправлення помилок, допущених у розшифровках, які потребують уточнень показників у складі податкової декларації з ПДВ за будь-який наступний період, проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку, до якого додається уточнююча розшифровка у розрізі контрагентів.

При цьому вартісні показники як розшифровки, так і Уточнюючого розрахунку відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком.

ДФС у роз’ясненні ("ЗІР", категорія 101.24) повідомляє, що виправлення помилок у записах за контрагентами у додатку 5 до податкової декларації з ПДВ "Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" проводиться способом коригування.

Так, для виправлення запису неправильно вказаного індивідуального податкового номеру контрагента (покупця або постачальника) в уточнюючій розшифровці:

  • вказується правильний запис за операціями з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки повністю (включаючи вартісні показники);
  • підсумковий рядок "Усього за звітний період" не заповнюється.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243221
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024219