Главная Все консультации Налогообложение НДС

Ремонт іноземного судна в акваторії українського порту: чи оподатковувати ПДВ?

Підприємство надало послуги (ремонтні роботи) на борту судна іноземної держави за зовнішньоекономічним контрактом. Чи будуть такі послуги об'єктом оподаткування ПДВ?

Відповідно до п. 7 Порядку № 308 митні формальності відносно суден закордонного плавання і товарів, що переміщуються ними через митний кордон України, здійснюються митницею біля причалів, в акваторіях портів або на місці якірної стоянки на рейді. Митний контроль в акваторіях портів чи на місці якірної стоянки на рейді здійснюється за погодженням з органом охорони державного кордону.

Згідно з п. 5 цього ж Порядку місце стоянки суден закордонного плавання, посадки й висадки пасажирів визначається адміністрацією порту за погодженням з митницею та органом охорони державного кордону.

Як зазначено у ст. 10 МКУ, межі митної території України є митним кордоном України. Митний кордон України збігається з державним кордоном України, крім меж штучних островів, установок і споруд, створених у виключній (морській) економічній зоні України, на які поширюється виключна юрисдикція України. Межі території зазначених островів, установок і споруд становлять митний кордон України.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про Державний  кордон  України» державний кордон,  якщо   інше    не    передбачено міжнародними договорами України, встановлюється, зокрема, на морі по зовнішній межі територіального моря України.

Згідно з ст. 5 «Про Державний  кордон  України» до територіального моря України належать  прибережні  морські води шириною 12 морських миль, відлічуваних від лінії  найбільшого відпливу як на материку, так і на островах, що  належать  Україні, або від прямих вихідних ліній,  які  з'єднують  відповідні  точки. Географічні координати цих точок затверджуються  в  порядку,  який встановлюється Кабінетом Міністрів  України.  В  окремих  випадках інша ширина  територіального  моря  України  може  встановлюватись міжнародними договорами України, а  при  відсутності  договорів  - відповідно  до  загальновизнаних  принципів  і  норм  міжнародного права.

Виходячи з цих норм, іноземне судно, яке знаходиться у межах територіального моря України, перебуває на митній території України.

Щодо виконання ремонтних робіт на борту іноземного судна, яке перебуває на митній території України, податківці вважають, що такі роботи є об’єктом оподаткування ПДВ. У листі ДФС від 10.11.2017 р. № 2583/6/99-99-15-03-02-15/ІПК вони стверджують, що  постачання послуг, пов’язаних з рухомим майном, а саме ремонт судна, у тому числі, яке належить нерезиденту, здійснюється платником ПДВ на митній території України, то такі послуги підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

Отже, податківці не виокремлюють межі іноземного  судна з митної території України, і вважають, що борт такого судна є митною територією України.

Автору не вдалося знайти інших консультацій ДФС, крім вищенаведеної. Тож для впевненості в актуальній позиції податківців з цього питання радимо звернутися до них за наданням індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 ПКУ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Таможня , НДС , ВЭД , Пошлина

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме