Главная Все консультации Налогообложение НДС

Повернення помилково перерахованих коштів на бюджетний рахунок з ПДВ

Підприємство помилково перерахувало кошти на бюджетний рахунок з ПДВ (не електронний рахунок СЕА). Як можна повернути такі кошти? Чи вплине таке повернення на реєстраційний ліміт? Чи можна зарахувати помилково сплачені кошти в рахунок майбутніх платежів з ПДФО?

Пунктом 43.4 ПКУ передбачено, що платник податків подає заяву про повернення помилково сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, у якій зазначає напрям перерахування коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
  • на повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Водночас грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.39 ПКУ).

Окрім цього, варто зазначити, що з ПДФО у платника податку зобов’язання не виникають, оскільки ПДФО сплачується за разунок доходів фізосіб, а не підприємства, і тому з цього податку подається не декларація, а податковий розрахунок за формою №1ДФ.

Таким чином, зарахування помилково сплачених коштів в рахунок майбутніх зобов’язань з ПДФО ПКУ, зокрема, п. 43.4 ПКУ, не передбачено.

Отже, в даній ситуації помилково перераховану на бюджетний рахунок суму можна лише повернути на поточний рахунок платника податків в установі банку (або у готівковій формі за чеком). При цьому, таке повернення не призведе до зміни (зменшення) суми реєстраційного ліміту, оскільки повернення відбувається не з електронного рахунку СЕА ПДВ, а з бюджетного рахунку, який не впливає на розмір реєстраційного ліміту.

Також зазначимо, що в декларації з ПДВ відображається лише повернення коштів з електронного рахунку платника податку. Тому, суми, які будуть повернені з бюджетного рахунку на рахунок платника податку, у Декларації не відображаються.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Горбовцов Станислав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , НДФЛ

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме