Главная Все консультации Налогообложение НДС

Пропорційне віднесення сум податку до ПК виникає, якщо послуги придбано лише для неоподатковуваних операцій?

Підприємство надає медичні послуги населенню. При цьому частка послуг, яка оподатковуються ПДВ, складає 0,48% від загального обсягу послуг. Якщо придбані товари/послуги використовуються лише в неоподатковуваних операціях, то за такими ПН права на ПК не виникає, коефіцієнт не застосовується, і підприємство суми такого ПК повністю включає до ПЗ?

Запитання:

Підприємство (загальна система оподаткування та платник ПДВ) надає медичні послуги населенню. При цьому частка послуг, яка оподатковуються ПДВ, складає 0,48% від загального обсягу послуг. Коефіцієнт 0,0048 визначений у 2017 р. та застосовується у 2018 р. Чи застосовується частка 0,0048 від податкового кредиту лише до тих податкових накладних, щодо яких підприємство впевнене, що придбані товари/послуги/ОЗ застосовуватимуться одночасно і в оподатковуваних й неоподатковуваних операціях? Якщо придбані товари/послуги/ОЗ використовуються лише в неоподатковуваних операціях, то за такими податковими накладними права на податковий кредит не виникає, коефіцієнт не застосовується, і підприємство суми такого ПК повністю включає до ПЗ?

 

Відповідь:

У п. 199.1 ПКУ зазначено, що у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов'язаний:

  • нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ;
  • скласти та зареєструвати в ЄРПН (не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду) зведену податкову накладну на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) ПДВ під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

ДФС в ІПК від 16.05.2018 р. №2193/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що якщо придбані з ПДВ товари (бутильована питна вода) призначаються для використання або починають використовуватися в неоподатковуваних ПДВ операціях, в операціях, що не є госпдіяльністю платника податку, частково в оподатковуваних ПДВ та частково в неоподатковуваних ПДВ операціях, то у такого платника податку виникає обов'язок щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ за правилами, визначеними пп. 198.5 або 199.1 ПКУ відповідно.

У разі, якщо придбані з ПДВ товари (бутильована питна вода) використовуються виключно в оподатковуваних операціях та/або у господарській діяльності платника податку, зокрема при виробництві (виготовленні) та/або реалізації товарів, виконанні робіт, наданні послуг, то обов'язку щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до п. 199.1 ПКУ у такого платника не виникає.

 

У ситуації, що розглядається, оскільки придбані з ПДВ товари/послуги/ОЗ використовуються лише в неоподатковуваних операціях (постачання послуг з охорони здоров'я закладами охорони здоров'я, звільнення від оподаткування яких передбачено пп. 197.1.5 ПКУ), то у платника податку виникає:

  • право на податковий кредит на підставі абз. 5 п. 198.3 ПКУ;
  • обов’язок нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами придбаними/виготовленими з ПДВ, які призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197 ПКУ, на підставі пп. «б» п. 198.5 ПКУ без застосування коефіцієнту.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Бондаренко Елена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Услуги , Налоговый кредит

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме