• Посилання скопійовано

У вартісному показнику ПН зазначено більше двох знаків після коми: що з ПК?

Постачальник зареєстрував ПН, у графі 7 якої була зазначена сума з кількістю знаків після коми більше двох. Чи має право покупець на ПК за такою ПН?

Дійсно податківці надавали роз’яснення, що вартісний показник у графі 7 «ціна постачання» податкової накладної повинен містити не більше двох знаків після коми (якщо для нього інше передбачено чинним законодавством).

Свою думку вони грунтували на п. 4 та 16 Порядку №1307, у яких зазначено, що вартісні показники вказуються в гривнях з копійками (тобто з двома знаками). Однак, нещодавно податківці зазначили, що податкові накладні, які складені та зареєстровані в ЄРПН, та в яких ціна постачання одиниці товару/послуги містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ.

Окрім цього, якщо здійснювати коригування загальної вартості, шляхом підставляння даних у графі «кількість» це призведе до того, що дані податкової накладної не будуть відповідати первинним документам.

Тож, наразі чіткої позиції податківців щодо цього питання немає. З однієї сторони вони зазначають, що у графі 7 повинно зазначатись не більше 2 знаків після коми (що опосередковано підтверджується Положенням №1307), з іншої, що якщо буде зазначено більше – це не вплине на можливість відображення суми ПДВ у податковому кредиті покупця. Зазначимо, що листи податківців мають виключно інформаційний характер, тож радимо отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію і діяти за роз’ясненням у ній.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243541
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024238