• Посилання скопійовано

Застосування правила «першої події» при реалізації путівок дітям до 18 років, інвалідам, дітям-інвалідам

Підприємство продає путівки інвалідам та дітям. Такі операції є звільненими від оподаткування ПДВ. Чи має право підприємство за першою подією - надходження грошей - не оподаткувати ПДВ цю операцію, оскільки документів про право на пільгу ще не має?

Запитання: Товариство щодня здійснює реалізацію санаторно-курортних послуг. Розрахунки з кінцевим споживачем проводяться за готівку через РРО та шляхом перерахунку коштів через банк. Серед послуг є путівки інвалідам та дітям, що є операціями, звільненим від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.6 ПКУ. При оплаті санаторно-курортної путівки готівкою на стійці особа надає посвідчення інваліда або свідоцтво про народження дитини, та, відповідно, не сплачує ПДВ. Товариство, у свою чергу, щодня виписує дві податкові накладні за щоденними підсумками на «кінцевого споживача»: без ПДВ та з ПДВ. При оплаті путівки через банк покупцю попередньо виписується рахунок на оплату послуг. У рахунку вказується сума з ПДВ, а якщо особа повідомляє про право на пільгу, то вказується сума без ПДВ. Чи має право Товариство за першою подією – надходження грошей - не оподаткувати ПДВ операцію, оскільки документів про право на пільгу фактично ще не має, людина може заїхати через місяць та пред’явити документи?

 

Відповідь:

Дата виникнення податкових зобов'язань з ПДВ визначається в порядку, встановленому ст. 187 ПКУ. Ця стаття не містить особливого порядку для визначення дати виникнення податкових зобов'язань при постачанні путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізосіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів, яке звільнено від оподаткування на підставі пп. 197.1.6 ПКУ.

На нашу думку, для підтвердження права на пільгу в рахунку на оплату послуг достатньо зазначити назву документа, номер, ким і коли він виданий, а при заїзді відпочиваючих звірити ці данні з фактично пред’явленими документами.

Для уникнення помилок варто пропонувати покупцям пред’являти документи, що підтверджують право на пільгу, вже при оплаті путівок.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    Сьогодні 14:2913
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    Сьогодні 12:2912
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20241831
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202415
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024198