• Посилання скопійовано

Відображення неоподатковуваних доходів у декларації про майновий стан та доходи

Підприємець (платник ІІ групи на єдиному податку) в 2017 р. отримав допомогу по вагітності та пологах. У якому розділі декларації про доходи слід відобразити таку допомогу? Чи потрібно в цій декларації відображати доходи від єдиного податку, які відображаються в декларації платника ЄП?

Перш за все, зазначимо, що обов’язок подавати декларацію про майновий стан та доходи саме отримання допомоги по вагітності та пологах не спричиняє. 

Адже згідно з п. 179.2 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання такої податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. 

ФСС, безумовно, є податковим агентом щодо доходів, які виплачує фізособам (це підтверджує лист ФСС з ТВП від 08.12.2016 р. №3.2-29-2184), а допомога по вагітності та пологах не оподатковується ані ПДФО, ані військовим збором (про це ми писали тут).   

Позбавлені від обов’язку подавати таку декларацію підприємці – "єдинники" і щодо доходів від підприємницької діяльності. Ось, наприклад, одне з роз’яснень  від податківців з цього приводу).

Не зазначається така допомога і в декларації з єдиного податку. Адже вона не належить до бази оподаткування єдиним податком. Про це ми також зазначали тут>>

Хоча це не позбавляє від обов’язку подавати щодо такої отриманої допомоги звітність до ФСС. Про це ви можете прочитати тут>>

Якщо все ж таки необхідність подати декларацію про майновий стан та доходи є, і в ній слід зазначити усі отримані підприємцем доходи, то вони відображаються наступним чином. 

Згідно з п. 3 Розділу ІІІ Наказу про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, у розділі III декларації "Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу":

1) у рядку 11.1 декларації вказується загальний обсяг доходу фізичної особи – платника єдиного податку, отриманого в результаті провадження господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування згідно з розділом XIV Кодексу, станом на кінець звітного (податкового) року;

2) у рядку 11.2 декларації вказуються доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого та/або нерухомого майна, які відповідно до абз. 1 п. 173.2 ПКУ не підлягають оподаткуванню;

3) у рядку 11.3 декларації вказується загальна сума інших доходів, які не включаються до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу відповідно до ст. 165 ПКУ.

Отже, дохід, отриманий від здійснення госпдіяльності на єдиному податку, необхідно зазначити в рядку 11.1 декларації про доходи. Сума допомоги по вагітності та пологах (пп. 165.1.1 ПКУ) зазначається в рядку 11.3 декларації.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    Сьогодні 13:2011
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024125
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434