• Посилання скопійовано

Доходи страховика від реалізації права регресної вимоги за збиток у 2013 р. оподатковуються за ставкою 3%

Як у податковому обліку страховика відображаються доходи, отримані від реалізації права регресної вимоги до особи, відповідальної за заподіяний збиток? За якою ставкою зазначені доходи оподатковуються у 2013 р.?

Статтею 27 Закону України від 07.03.96 р. № 85/96-ВР «Про страхування» та ст. 993 Цивільного кодексу України передбачено, що доходи страховика, отримані від реалізації права регресної вимоги до страхувальника або іншої особи, відповідальної за заподіяні збитки, мають законодавчі підстави.

Нормами цих статей встановлено, що до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяний збиток.


Сума доходів, отриманих від реалізації права регресної вимоги страховика до страхувальника або іншої особи, відповідальної за заподіяні збитки, виникає на дату прийняття судового рішення щодо визнання особи винною.

Змінами, внесеними Законом України від 02.10.2012 р. № 5412-VI до Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс), страховикам у 2013 р. надано можливість доходи, отримані від реалізації права регресної вимоги, оподатковувати за ставкою 3%, оскільки їх включено до переліку доходів, отриманих від страхової діяльності. До того ж доходи, отримані від реалізації права регресної вимоги страховика до страхувальника або іншої особи, відповідальної за заподіяні збитки, з метою оподаткування зменшуються на виплачені страхові відшкодування за кожним договором страхування. Відповідно до чинного страхового законодавства свідчити про отримання страховиком права регресної вимоги можуть документи, які підтверджують фактичну виплату страхового відшкодування, розмір відшкодування та одержання його страхувальником (правонаступником страхувальника або особою, визначеною умовами договору), а саме: страховий акт, платіжні документи, рахунки та виписки з них тощо.

Таким чином, доходи страховика, отримані від реалізації права регресної вимоги за заподіяний збиток у 2013 р., оподатковуються за ставкою 3%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202462
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202429
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024627
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202488