• Посилання скопійовано

Коли треба подавати декларацію про доходи?

ФОП зареєструвався у вересні 2021 року, а з жовтня перебуває на єдиному податку. Коли треба подавати Декларацію про майновий стан та доходи – за 3 квартал чи за рік?

Загальна система оподаткування та єдиний податок передбачають різні звіти та різні платежі до бюджету. Подання звітності та сплата податків при переході з однієї системи на іншу має свої особливості.

Якщо підприємець зареєструвався в середині місяця? Стати платником єдиного податку  (перша та друга групи) підприємець має право  з першого числа наступного місяця після державної реєстрації при поданні заяви до закінчення місяця, в якому відбулась реєстрація.

Якщо підприємець обирає третю групу та подав заяву на єдиний податок протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації, він вважається єдинником з дати цієї самої державної реєстрації.

Такі правила встановлені пп. 298.1.2 ПКУ.  

Якщо новостворений підприємець пропускає строки на подання заяви, встановлені пп. 298.1.2 ПКУ, він автоматично опиняється на загальній системі оподаткування. Перейти на єдиний податок такий підприємець зможе лише подавши заяву не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу відповідно до пп. 298.1.4 ПКУ

Таким чином, цілком реальна ситуація, коли ФОП у місяці реєстрації ще перебуває на загальній системі оподаткування, а з наступного місяця стає єдинником. 

Згідно з пп. 177.5.2 ПКУ: фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшли із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подають податкову декларацію за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на (перехід із) спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. 

Отже, підприємець подає до податкової служби декларацію платника єдиного податку за період перебування на спрощеній системі оподаткування (в цьому випадку – за 2021 рік, у якій будуть зазначені відомості про 4 квартал 2021 року на єдиному податку) та річну декларацію про майновий стан та доходи (де зазначає відомості про вересень 2021 року на загальній системі).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024249
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202470
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202490
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241451