Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Продаж фізособою неповністю оплаченої частки у СК ТОВ

Фізособа у 2020 році продала свою частку у ТОВ за 350 000 грн. Номінальний розмір частки також 350 000 грн, але фізособа внесла її тільки в розмірі 50 000 грн. Як обрахувати дохід для утримання ПДФО і ВЗ?

Чи можна продати не повністю оплачену частку у СК ТОВ?

Ні, не можна. Про це написано в ч. 3 ст. 21 Закону про ТОВ: «Учасник товариства має право відчужити свою частку (частину частки) у статутному капіталі лише в тій частині, в якій вона є оплаченою.».

Таким чином, в ситуації, яку ми розглядаємо, фізособа може продати частку тільки в розмірі внесеної частини – 50 000 грн. А на несплачений розмір частки 300 000 грн ця фізособа і надалі має залишатися учасником ТОВ. Причому, якщо внесок до СК прострочений, питання такого внеску має вирішуватися згідно з нормами ст. 15 Закону про ТОВ.

 

Оподаткування проданої частки

Операція продажу фізособою частки у ТОВ оподатковується за нормами пп. 170.2 ПКУ. Детально це питання ми розглядали, наприклад, тут.

Зараз тезисно.

Сума від продажу частки 350 000 грн є доходом від продажу. 50 000 грн є витратами на придбання проданої частки.

Таким чином, інвестиційний прибуток складає 300 000 грн (350 000 – 50 000).

З цього прибутку утримуються:

  • ПДФО 18% - 54 000 грн (300 000 х 18%);
  • ВЗ 1,5% - 4 500 грн (300 000 х 1,5%).

Фізособа має подати до податкової в строк до 01.05.2021 р. податкову декларацію за 2020 рік, в якій показати доходи, витрати від продажу інвестиційного активу (частки у СК ТОВ), інвестиційний прибуток та утримані податки. Визначені за декларацією податки потрібно перерахувати до бюджету у строк до 01.08.2021 р.

Документом, який підтверджуватиме понесені витрати (50 000 грн) може бути квитанція банку про внесення 50 000 грн на рахунок ТОВ для оплати СК. Причому нормами ПКУ не встановлено обов’язок прикладати до декларації документи про понесені витрати та отримані доходи. Хоча фізособа може це зробити за власною ініціативою, приклавши копії документів про доходи та витрати до декларації.

Згідно з нормами пп. 176.1 ПКУ, фізособа має вести облік своїх доходів і витрат на підставі первинних документів для визначення загального річного оподатковуваного доходу і заповнення декларації у Книзі, форма і порядок ведення якої затверджені Наказом Мінфіну від 23.06.2017 р. № 591.

Оригінали документів зберігаються у фізособи протягом 1095 днів з граничного строку подання декларації, для складення якої вони використовуються (див. пп. 44.3 ПКУ).

Документи і Книга мають надаватися на вимогу податкової і в межах її повноважень.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Доходы , НДФЛ , Военный сбор

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме