• Посилання скопійовано

Оподаткування ПДФО благодійної допомоги у вигляді продуктів харчування

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО благодійна допомога, у тому числі у вигляді майна та продуктів харчування для багатодітної малозабезпеченої сім'ї?

Для видачі продуктів або іншого майна фізособам у вигляді благодійної допомоги, потрібно від такої особи отримати заяву на отримання благодійної допомоги.

Насамперед зазначимо, що Постановою КМУ від 24.02.2016 р. № 112, затверджено перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників ПДФО.

Зокрема, не оподатковуються ПДФО: продукти харчування, одяг, взуття, засоби особистої гігієни, засоби індивідуального захисту, рухомі військові ремонтні майстерні, спеціальні машини та комплекти спеціальної обробки, послуги стаціонарного, мобільного зв’язку та зв’язку з Інтернетом.

Також  не  включається до оподатковуваного доходу платника податку благодійна допомога, що надається згідно з пп. 165.1.54 ПКУ (пп. 170.7.8 ПКУ).

Крім того, згідно з пп. 170.7.3 ПКУ не  включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, яка:

  • надана резидентами – юридичними або фізичними особами; 
  • її розмір сукупно за рік не перевищує граничного розміру доходу,установленого на 1 січня звітного року (пп. 169.4.1 ПКУ), у 2021 р. - 3180,00 грн. 

Якщо розмір допомоги більший від зазначеної межі, то сума перевищення оподатковуєть-ся ПДФО за ставкою 18%, а оскільки дохід надано в негрошовій формі, то до суми перевищення застосовується натуральний коефіцієнт 1,21951. Загальна сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі й та, що перевищує встановлену межу, відображається у Додатку №4ДФ єдиної звітності з ознакою доходу «169».

Із неоподатковуваного розміру матеріальної допомоги ВЗ не утримується. А от із суми перевищення граничного розміру потрібно утримати військовий збір за ставкою 1,5%. При цьому натуральний коефіцієнт до бази обкладення ВЗ не застосовується. 

У розд. II Додатку №4ДФ єдиної звітності у рядку «Військовий збір» відображається вся сума допомоги, як та, що оподатковується, так і та, що не оподатковується ПДФО.

Отже, якщо підприємство закупило продукти харчування та майно для благодійної допомоги, які входять до вищезазначеного переліку, то його вартість не оподатковуватиметься ПДФО та ВЗ. У разі, якщо деякі продукти та майно відсутні у переліку, підприємству доведеться оподаткувати їх вартрість ПДФО з застосуванням натурального коефіцієнта (на суму перевищення) та утримати військовий збір.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024249
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202470
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202490
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241451