• Посилання скопійовано

Матеріальна допомога усім працівникам у розмірі 2940,00 грн

Підприємство хоче надати усім працівникам нецільову благодійну допомогу у розмірі 2940 грн. Яким документом оформити допомогу? Чи буде вона оподатковуватись, якщо надається всім працівникам?

Підпункт 170.7.1 ПКУ поділяє благодійну матеріальну допомогу на цільову та нецільову. 

До оподаткування ПДФО доходу працівника включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) йому відповідно до умов трудового договору (контракту) (пп. 164.2.1 ПКУ).

Тому у випадку, якщо виплата матеріальної допомоги роботодавцем має систематичний характер і така допомога надається всім або більшості працівникам, та її виплата передбачена положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати і вся її сума включається до загального місячного оподатковуваного доходу і оподатковується за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.

ДПС у Запорізькій області щодо цього надала аналогічне роз’яснення.

У формі №1ДФ систематична матдопомога відображається у складі зарплати за ознакою доходу «101», а також в розділі II — за рядком «Військовий збір» у загальній сумі виплат, нарахованих/виплачених працівникам у звітному кварталі.

Крім того, систематична матеріальна допомога, яка надається всім працівникам входить до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат згідно з пп. 2.3.3 Інструкції №5, тому на суму допомоги потрібно нарахувати ЄСВ за ставкою 22% (а якщо працівник є особою з інвалідністю — за ставкою 8,41%) та відобразити її у таблиці 6 Звіту з ЄСВ у складі зарплати.

А ось оподаткування надання роботодавцем нецільової матеріальної допомоги окремим працівникам за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер (наприклад, на вирішення соціально-побутових потреб, сімейними обставинами тощо), регулюється пп. 170.7.3 ПКУ

Сума нецільової матеріальної допомоги не оподатковується ПДФО, якщо її розмір сукупно за рік не перевищує граничну величину доходу, що не оподатковується ПДФО станом на 1 січня звітного року (визначається згідно з пп. 169.4.1 ПКУ), в 2020 р. – 2940, 00 грн. 

Якщо сума допомоги – більша від зазначеної величини, то із суми перевищення потрібно сплатити ПДФО за ставкою 18% та ВЗ за ставкою 1,5%. 

Матеріальна допомога разового характеру, що надається роботодавцем окремим працівникам   у   зв'язку   із   сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, відповідно до п. 3.31 Інструкції №5 та п. 14 розділу I Переліку № 1170 не належить до фонду оплати праці. В зв’язку з цим на суму такої допомоги не нараховується ЄСВ, тому й у Звіті з ЄСВ вона не відображається.

У формі № 1ДФ неоподатковувану нецільову благодійну допомогу відображають за ознакою доходу «169», а в сумі перевищення - показують окремим рядком з ознакою «127».

Звертаємо увагу, для того, щоб виплатити матеріальну допомогу всім працівникам та не нараховувати ЄСВ, важливо, щоб кількість працівників, які отримують грошову допомогу у звітному місяці, була менше, ніж 50% штату, в ідеалі штат потрібно розділити на три частини та виплатити допомогу в різних місяцях.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202469
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202429
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024627
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202488