• Посилання скопійовано

Сплата ПДФО на помилковий рахунок бюджетної класифікації: чи буде штраф?

В результаті проведеної інвентаризації розрахунків було виявлено помилкове перерахування ПДФО за неправильним рахунком бюджетної класифікації. Чи буде трактуватись податківцями така помилка як несвоєчасна сплата податку? Чи потрібно подавати заяву для виправлення такої помилки?

Пунктом 36.1 ПКУ встановлено, що податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

При цьому, податківці у підкатегорії 132.01, «ЗІР» підходять доволі фіскально до платежів, що здійсненні не за тим рахунком бюджетної класифікації: «Якщо платник податків невірно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації, а отже не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків».

Аналогічний підхід наводили податківці і у листах від 20.11.2015 р. №24785/6/99-99-10-03-02-15 та від 21.06.2016 р. №13668/6/99-99-15-02-02-15.

Тому, вочевидь, при перевірці податківці трактуватимуть цю помилку як порушення, а саме — як неперерахування (несплату) податку в установлений термін.

Однак наразі маємо і позитивні рішення суду щодо цього питання (зокрема, постанови ВС від 29.08.2018 р. у справі № 804/5320/13-а, від 12.06.2018 р. у справі № 826/1/16, постанову ВСУ від 30.01.2018 р. у справі № 810/875/17, постанову ВС від 11.12.2018 р. у справі № 804/444/16), в яких зазначається, що оскільки сплата податку було здійснено підприємством своєчасно та кошти фактично надійшли до бюджету, то неправильне зазначення номеру рахунку у платіжному дорученні не є достатньою правовою підставою для висновку про несплату необхідної суми грошового зобов’язання у визначений податковим законодавством строк.

А отже, помилкове перерахування коштів за неправильним рахунком бюджетної класифікації не може свідчити про несплату податку у встановлені строки і не призводить до негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету в цілому.

В той же час, платник податку може подати до контролюючого органу заяву у довільній формі з проханням перерахувати кошти, що були сплачені за помилковим рахунком бюджетної класифікації на правильний – таким чином вжити відповідних заходів на спрямування коштів за належністю (тобто не повертати кошти на свій рахунок, а саме перерахувати кошти, що були сплачені за помилковим рахунком бюджетної класифікації на вірний).

Враховуючи зазначене вище вважаємо, що платник податку в даному випадку має подати відповідну заяву до контролюючого органу, а у разі накладення податковим органом під час перевірки штрафних санкцій за несвоєчасну сплату такого податку платник податку може звернутись до суду для оскарження такого рішення посилаючись на те, що зобов’язання щодо перерахування податку все ж таки було виконано і втрат бюджету не відбулось.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    Сьогодні 13:204
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024123
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434