• Посилання скопійовано

Відображення допомоги по частковому безробіттю у формі №1ДФ

21 липня 2020 р. підприємство отримало допомогу з часткового безробіття за квітень та травень 2020 р, а 22 липня її перераховано працівникам. Форму №1ДФ за ІІ квартал 2020 р. подано. Як правильно відобразити отриману та перераховану працівникам допомогу: в ІІ чи в ІІІ кварталі 2020 року?

Допомогу по частковому безробіттю на період карантину можуть отримати, зокрема, роботодавці із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Податківці у підкатегорії 103.25 «ЗІР» зауважили, що сума допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, яка відповідно до ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», перерахована Фондом на випадок безробіття роботодавцю та виплачена ним найманому працівнику, відображається у формі № 1ДФ за ознакою доходу «128» як соціальна виплата з відповідного бюджету. 

Ми про це писали тут.

Як бачимо, податківці роз’яснюють стисло і прикладів не наводять. З цієї консультації можна зробити висновок, що нарахування допомоги як доходу треба робити під час отримання коштів від Фонду безробіття. Відповідно, тоді ж зробити і відображення такої допомоги у формі № 1ДФ.  

Якщо підприємство приймає таку позицію, то отриману від Фонду суму допомоги по частковому безробіттю на період карантину, воно має  відображати у формі № 1ДФ у ІІІ кварталі за ознакою доходу «128», оскільки місяць (липень) отримання та виплати допомоги працівникам  припадає саме на цей квартал.

Але, на нашу думку, право на отримання допомоги працівник отримує не тоді, коли Фонд нарешті перерахує кошти, а раніше. Тут, до речі, теж немає єдиної думки – хтось нараховує таку допомогу наприкінці місяця, за який вона виплачуватиметься, а хтось – датою подання відомостей про працівників центру зайнятості (мова йде про ті відомості, які подаються щомісячно) – адже без їх подання Фонд не зробить перерахування. 

Тому, для того, щоб уникнути спорів із податківцями, у якому звітному періоді відображати нарахований дохід у вигляді допомоги по частковому безробіттю, радимо отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202467
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202429
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024627
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202488