Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Продаж авто фізособі: чи буде ПДФО?

Підприємство продає автомобіль фізособі. Чи буде ПДФО?

Нагадаємо, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб включається дохід. Оскільки кошти за автомобіль сплачує сама фізособа юрособі, начебто доходу у фізособи взятися немає звідки — суцільні витрати.

Але слід мати на увазі такий вид доходу, як додаткове благо. Він виникає, зокрема, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Отже, якщо продаж автомобіля здійснюється юридичною особою фізичній особі за звичайними цінами, то об'єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб у фізичної особи не виникає, оскільки фізична особа фактично несе витрати на придбання майна.

Якщо при продажу автомобіля юридичною особою надається індивідуальна знижка фізичній особі, то у такої фізичної особи виникає дохід у розмірі наданої знижки.

Зазначена норма передбачена пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Автотранспорт , НДФЛ , Торговля

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме