• Посилання скопійовано

Відображення аліментів в формі №1ДФ

Як правильно відобразити нараховані та виплачені аліменти в Розділі І та ІІ звіту за ф. №1ДФ? Чи потрібно взагалі в Розділі ІІ відображати суму аліментів?

Утримання аліментів провадиться згідно з виконавчим листом із суми заробітку (доходу), що належить особі, яка їх сплачує, після утримання із цього заробітку (доходу) податків (п. 13 Переліку №146). Про виплату аліментів податковий агент повинен повідомити фіскальний орган у формі №1ДФ.

Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку №4, визначено, що аліменти, які виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін, відображаються у формі № 1ДФ під ознакою доходу «140».

Аліменти, нараховані, наприклад, у квітні  — червні  2019 р., підлягають відображенню у формі №1ДФ за IІ квартал 2019 р.

Отже, у графі 2 відображаємо реєстраційний номер облікової картки платника  (отримувача аліментів), у графі 3а — суму нарахованого доходу  (аліменти) в розмірі утриманих аліментів, у графі 3 — суму виплаченого доходу в розмірі аліментів (ці суми мають співпадати), у графі 4а — суму нарахованого ПДФО в розмірі 0 грн і у графі 4 — суму перерахованого ПДФО в розмірі 0 грн з ознакою доходу «140».

 

Заповнення розділу ІІ, якщо дохід не оподатковується ВЗ

ДФС зазначає, що дохід, виплачений фізособі-підприємцю, який надав послуги (виконав роботи), потрібно показувати в рядку «Військовий збір», навіть, якщо такий дохід не оподатковувався ні ПДФО, ні військовим збором (див. ІПК ДФС від 14.08.2017 р. №1591/6/99-99-13-01-01-15/ІПК). А ось ДФС у м. Києві вважає, що в рядку «Військовий збір» показують лише доходи, з яких утримується військовий збір (див. лист від 10.11.2016 р. № 7431/П/26-15-13-02-15). Тому єдиного погляду у ДФС немає, а отже, податковому агенту краще звернутися за індивідуальною консультацією до податковому органу. Якщо ж ви вирішите заповнити розділ ІІ, то суму військового збору відображаємо загальною сумою, що фактично була нарахована та перерахована з оподатковуваних доходів. У графі «Сума нарахованого доходу» — сума доходів з врахуванням утриманих аліментів, у графі  «Сума виплаченого доходу» — аналогічна сума.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024270
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202470
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202491
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241461