• Посилання скопійовано

Оподаткування ПДФО новорічного подарунку

Чи треба оподатковувати ПДФО та військовим збором новорічний подарунок, який наданий працівнику від профспілки, для дитини дружини від першого шлюбу, яку він виховує, але дитина не усиновлена? У звіті №1ДФ подарунок зазначений під ознакою «160»

Оподаткування різдвяних та новорічних подарунків регламентується пп. 164.2.10 та 165.1.39 ПКУ, відповідно до яких до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості отриманого в подарунок майна, що перевищує 25% однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Отже, якщо вартість подарунка у 2018 році становить до 930,25 грн (25% від 3723 грн), то такі подарунки податком не обкладаються, при цьому вартість дарунку відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ (ознака доходу «160»).

У разі, якщо вартість подарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО  за ставкою 18% (пп. 167.1 ПКУ) та як додаткове благо відображається у податковому розрахунку ф. №1ДФ за ознакою доходу «126». При цьому, слід врахувати те, що база оподаткування доходу у вигляді подарунка визначається з урахуванням коефіцієнту (пп. 164.5 ПКУ), який на сьогодні становить 1,219512.

Водночас, питання оподаткування новорічних подарунків регулюється Законом  № 2117-ІІІ. Згідно з ст. 4 Закону № 2117 вартість  святкових  подарунків та  квитків  на новорічно-різдвяні заходи, отриманих дітьми згідно з цим Законом від професійних комітетів,  не включається  до сукупного оподатковуваного доходу громадян, які є батьками. Під дитячими святковими подарунками в цьому Законі слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти,  загальною  вартістю  не  більше  8% прожиткового  мінімуму  для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Зверніть увагу, що Закон  №2117-ІІІ  встановлює відмінний від ПКУ порядок оподаткування вартості таких подарунків, конкретні вимоги до їхнього складу та вартості. Cлід враховувати, що пп. 5.2 ПКУ передбачено таке: «У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу».

Таким чином, під час розгляду питання оподаткування вартості подарунків, у тому числі дитячих новорічних, слід керуватися винятково нормами ПКУ, якими, на відміну від Закону №2117, не передбачено будь-яких застережень щодо складу новорічного подарунку.

Отже, по-перше, враховуючи умови задані в запитанні, даний працівник не є батьком дитини, а по-друге, норми Закону №2117 встановлюють відмінні від ПКУ умови та порядок оподаткування вартості такий подарунків.

Тож, оподатковувати такі подарунки слід за нормами встановленими в пп. 164.2.10 та 165.1.39 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024120
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024635