• Посилання скопійовано

Чи включати до доходу працівника з оподаткуванням ПДФО та ВЗ витрати на його операцію?

На підприємстві (на IV групі ЄП) стався нещасний випадок. Підприємство терміново закупило ліки та матеріали для здійснення операції працівнику. Як обліковувати та списати ліки та матеріали, які витрачено лікарнею на операцію? Чи включати до доходу працівника з оподаткуванням ПДФО та ВЗ витрати на його операцію?

Відповідно до пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, яка надається резидентами – юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку.

Водночас, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на його лікування та медичне обслуговування. Умовами виконання цієї норми є документальне підтвердження витрат, пов'язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у т. ч., але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів його роботодавця (пп. 165.1.19 ПКУ).

 

Згідно з пп. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розд. XX ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що відповідно до розд. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ПКУ.

 

ДФС в ІПК від 10.07.2018 р. №3055/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомляє, що кошти, які надані юрособою (роботодавцем) фізособі (працівнику) як допомога на лікування, не оподатковується ПДФО та ВЗ за умови документального підтвердження витрат, пов'язаних із наданням зазначеної допомоги, зокрема, але не виключно:

  • наявність та характеристики хвороби, патологічного стану платника податку;
  • документи про надання послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги;
  • обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування, хвороби та її стану.

Тому підприємству – платнику єдиного податку IV  групи не потрібно обліковувати та списувати ліки та матеріали, що витрачені лікарнею на операцію. Підтверджуючі документи (рахунки, накладні, акти тощо) мають надати заклади охорони здоров'я (аптечні, лікувальні тощо).

Витрати на оплату послуг з лікування працівників, які були надані установами охорони здоров'я під п. 13 розд. ІІ включено до Переліку №1170.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202462
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202429
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024627
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202488