Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Допомога на лікування працівнику: облік та оподаткування ПДФО

Підприємство планує надання працівнику допомогу на лікування (медикаменти, операція). Як відобразити таку допомогу в бухобліку? Чи підлягає така допомога оподаткуванню ПДФО та ВЗ?

ПДФО та військовий збір

Згідно з пп. 165.1.19 ПКУ до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню ПДФО кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім'ї фізособи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов'язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації.

При цьому, варто зазначити, що звільнення від оподаткування працює лише за наявності відповідних підтвердних документів, що підтверджують цільовий характер надання коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).

Отже, сума коштів або вартості майна, що надається підприємство працівнику на лікування не оподатковується ПДФО та військовим збором.

У формі №1ДФ суми такої допомоги відображаються за ознакою доходу «143».

Якщо ж така допомога не підпадає під зазначене у пп. 165.1.19 ПКУ або відсутні підтверджуючі документи, сума такої допомоги визначається як нецільова благодійна допомога. Про оподаткування такої допомоги читайте тут>>

 

Бухоблік

Щодо бухобліку надання допомоги на лікування, то тут необхідно зважати, у якому вигляді надається така допомога: безпосередньо працівнику чи як оплата на рахунок медичному закладу.

Якщо допомога надається безпосередньо працівнику, то нарахування такої допомоги відображається бухгалтерським записом - Дебет 949 Кредит 685/працівник.

Оплата ж такої допомоги відповідно відображається за Дт 685 та Кт 311 (301).

У тому ж випадку, якщо оплата здійснювалась на рахунок медичного закладу, то така оплата відображається записом Дт 377 Кт 311 з подальшим закриттям проведенням Дт 685 Кт 377. Нарахування такої допомоги в даному випадку відбувається аналогічно до наведеного вище.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
НДФЛ , Учет , Материальная помощь , Военный сбор

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме