• Посилання скопійовано

Транспортно-експедиційні послуги та єдиний податок

ТОВ займається транспортно-експедиційною діяльністю (власного транспорту на балансі немає). Як визначити об'єкт оподаткування ЄП посередницьких операцій: за зарахуванням коштів на розрахунковий рахунок чи згідно з актом виконаних робіт. Які бухпроведення застосувати? Яку звітність подавати новоствореній юрособі (на підприємстві 2 працівника)?

Визначення доходу платника ЄП

Відповідно до п. 292.4 ПКУ у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Згідно з пп. «2» п. 292.1 ПКУ доходом для юридичної особи платника – є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

Відповідно до п. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Отже, зобов'язання з єдиного податку виникає на дату отримання коштів на оплату транспортно-експедиційних послуг, до яких входить винагорода платника єдиного податку, та в сумі такої винагороди. Дати оформлення актів про надання послуг не впливають на оподаткування єдиним податком.

 

Бухгалтерський облік

Дохід від наданих експедиторських послуг експедитор відображає на субрахунку 703 «Дохід від реалізації робіт і послуг», а собівартість наданих послуг — на субрахунку 903 «Собівартість реалізованих робіт і послуг». Сюди входять витрати експедитора на ведення основної діяльності.

Якщо експедитор укладає окремі договори з надання деяких видів транспортно-експедиторських послуг з третіми особами, то отримані від перевізника послуги відображають записом: дебет субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами» та кредит субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами». 

Схему бухгалтерських записів у експедитора показано у таблиці.

Таблиця

Облік надання транспортно-експедиторських послуг

Господарська операція

Дебет рахунку

Кредит рахунку

Сума

Отримано кошти від клієнта за транспортно-експедиторські послуги

311

681

14 400

Нараховано податкове зобов’язання з ПДВ 

643

641

2400

Отримано від підприємства-перевізника послуги з перевезення

685

377

10 000

Відображено податковий кредит з ПДВ

641

377

2000

Надано послуги клієнту в частині:

 плати за власні послуги;

 витрат на оплату третіх осіб (перевізника)

 

361

681

 

703

685

 

2400

10 000

Закрито розрахунки з ПДВ за наданими послугами в частині:

 плати за власні послуги;

 витрат на оплату третіх осіб (перевізника)

 

 

703

681

 

 

643

643

 

 

400

2000

Зараховано кредиторську заборгованість за отриманою передоплатою з дебіторською заборгованістю за наданими послугами

681

361

2400

Перераховано кошти перевізнику

377

311

12 000

Звітність

Звітність експедитора – платника ЄП є стандартною. Перш за все це фінансова звітність, звітність з єдиного податку (декларація з ЄП), звітність, пов'язана із заробітною платою (звіт з ЄСВ та форма №1ДФ)  та інша звітність, що може подаватися за необхідності – при здійсненні відповідних операцій (наприклад, придбання легкового автомобіля, що є об'єктом транспортного податку, вимагає подання відповідної декларації і т.д.).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202412
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202416
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202418
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024349
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430