• Посилання скопійовано

Визначення середньоринкової вартості автомобіля для оподаткування транспортним податком

Чи включається до середньоринкової вартості автомобіля розмір ПДВ, для визначення об’єкта оподаткування транспортним податком?

Відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. До того ж така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за Методикою, затвердженою постановою Кабміну від 18.02.2016 р. №66, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального. Для цього на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік таких легкових автомобілів, в якому зазначені відповідні показники автомобіля (марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального). На даний момент такий перелік не опубліковано, відповідно таку вартість можна розрахувати лише довідково, адже останне слово буде за Мінекономрозвитку.

Згідно з вищезазначеною Методикою середньоринкова вартість автомобіля розраховується як добуток ціни нового ТЗ з урахуванням марки, моделі, об’єму циліндрів двигуна, типу пального та коефіцієнту коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів. Розміри коефіцієнту містяться у додатку 1 до даної методики.

Поняття ж середньоринкової вартості не міститься у ПКУ, а отже можна звернутись до інших законодавчих документів. Так, відповідно до П(С)БО 7 (до яких як раз і відноситься автомобіль), до первісної вартості об’єкта ОЗ включаються кошти, сплачені постачальникам активів (без врахування непрямих податків),  а також суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються підприємству/установі).

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що у платників ПДВ цей податок відноситься до податкового кредиту такого платника і не включається до вартості основного засобу, а у неплатника ПДВ – включається до первісної вартості авта. До того ж згідно  з  п. 188.1 ПКУ, база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг, визначається виходячи з їх договірної вартості. Тобто ПДВ нараховується поверх самої вартості таких товарів чи послуг. 

Однак, зважаючи на те, що розрахунок вартості авто в даному випадку відбувається не самостійно платником, а на підставі переліку, що повинен бути наданий Мінекономрозвитку, то орієнтуватись на його первісну вартість, що визначена за бухобліком – не можна.

Отже, для цілей визначення суми та сплати транспортного податку слід звернутись до ДФСУ за наданням індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 ПКУ – іншого варіанту наразі немає. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202450
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202426
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024530
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430