• Посилання скопійовано

Порядок оцінки авто для транспортного податку в 2016 р.

Чи є порядок оцінки автомобіля для транспортного податку в 2016 р.?

Перш ніж говорити про методику оцінки середньоринкової вартості автомобіля, уточнимо відповідальних осіб за обчислення суми цього податку.

Фізичні особи. Обчислює суму податку контролюючий орган за місцем реєстрації такої особи (пп. 267.6.1 ПКУ). Податкове повідомлення-рішення про сплату суми транспортного податку і відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платникові податку за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року). Отже, до 01.07.2016 р. власники автомобілів, що підпадають під об'єкт оподаткування, повинні були отримати відповідні повідомлення-рішення від податківців.

Звідки отримують дані про об'єкти оподаткування податківці?

Відомості, необхідні для розрахунку транспортного податку, податківцям надають органи внутрішніх справ (пп. 267.6.3 ПКУ). До 1 квітня 2015 р. вони були зобов'язані подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта всі наявні відомості, а з 1 квітня 2015 р. — робити це щомісяця, протягом 10 днів після закінчення календарного місяця. Тобто органи внутрішніх справ щомісяця надають дані контролерам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця. Форма подання таких відомостей затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. №563.

Юридичні особи обчислюють суму транспортного податку самостійно. Такий розрахунок юрособи повинні зробити досить швидко: до 20 лютого звітного року слід розрахувати суму податку станом на 1 січня цього самого року. Отже, до 20.02.2016 р. юрособи повинні були подати контролюючому органу за місцем реєстрації автомобіля Декларацію з транспортного податку з розбиттям річної суми рівними частками поквартально (пп. 267.6.4 ПКУ).

Отже, фізичним і юридичним особам важливо розуміти методику розрахунку середньоринкової вартості автомобіля, щоб проконтролювати відповідність даних у податковому повідомленні-рішенні або розуміти, на якій підставі відбувається розрахунок на сайті Мінекономрозвитку.

Механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів установлено Методикою №66 і Порядком №403. Середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку №403. За ціну нового транспортного засобу береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об'єму двигуна, типу коробки перемикання передач з офіційних прайс-листів виробників (дилерів).

Згідно з п. 4 Методики №66, інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об'єму двигуна, типу коробки перемикання передач подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством «Держзовнішінформ» до Мінекономрозвитку. Саме на Мінекономрозвитку покладено обов'язки з визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів з метою віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком.

Розглянемо на прикладі розрахунок середньоринкової вартості на сайті Мінекономрозвитку. Для розрахунку треба внести такі дані щодо транспортного засобу на дату розрахунку (див. таблицю).

Приклад. Підприємство має автомобіль Nissan Murano 2013 року випуску, об'єм двигуна 3,5 л, пробіг 109500 км. 

Таблиця

Дані для розрахунку середньоринкової вартості автомобіля

 

Характеристики
Ввідні дані
Тип автомобіля легкові автомобілі
Марка автомобіля Nissan
Модель автомобіля Murano, 3,5 л, внутрішнього згорання, бензин, АТ
Рік випуску автомобіля 2013 р.
Пробіг, км 109500 км.


Автоматично на сайті буде зроблено розрахунок, і користувач побачить, що середньоринкова вартість такого ТЗ становить 641070,45 грн.

Читайте також: Вартість кожного авто повинна розміщуватися на офіційному сайті Мінекономрозвитку

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.202425
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202412
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202453
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202433
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419