Главная Все консультации Налогообложение Другие налоги

Військовий збір за філію сплачується за місцезнаходженням головного підприємства

Як перераховується до бюджету військовий збір юридичною особою, яка має відокремлені підрозділи?

Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII  було тимчасово, до 1 січня 2015 року, введено військовий збір у розмірі 1,5 % до доходів у формі:

  • заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат;
  • інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;
  • виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Закон набрав чинності з 03.08.2014.

Статтею 29 Бюджетного кодексу України ( далі – БКУ) визначено перелік доходів, що включаються до складу доходів Державного бюджету України. Так, до доходів Державного бюджету України включаються доходи бюджету, за винятком тих, що згідно із статтями 646669 та 71 БКУ закріплені за місцевими бюджетами. 

Відповідно до п. 29.2 ст. 29 БКУ військовий збір належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.

 Одночасно, відповідно до пп. 16-1.1.4 п. 16-1.1 ст. 16-1 Податкового кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ (за правилами нарахування ПДФО).

 Згідно з пп. 168.4.1 п. 168.4 ст. 168 ПКУ податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з БКУ.

 Так, ст. 64 БКУ визначено, що податок на доходи фізичних осіб податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі.

 Відповідно до абз. 1 пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

 Одночасно, абз. 2 пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ встановлено, що податок на доходи, нарахований працівникам не уповноваженого відокремленого підрозділу юридична особа, перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого не уповноваженого відокремленого підрозділу.

 Однак, вищезазначена норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету, а оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, зазначена в абз. 2 пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ норма не може бути виконана для військового збору.

 Таким чином, юридична особа перераховує військовий збір, як за себе так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Джерело
Фонд социального страхования Украины
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Филиал , Мобилизация

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме