• Посилання скопійовано

Для определения объема облагаемых операций предприятие, которое оказывает транспортно-экспедиторские услуги, подсчитывает все поступления от реализации

Приватне підприємство надає експедиційні послуги, знаходиться на загальній системі оподаткування. Запитання: 1. Чи вважаються кошти, сплачені замовником експедитору, транзитними? 2. З метою оподаткування податком на прибуток що вважати: а) об’єктом оподаткування; б) обсягом реалізації з метою обчислення граничного розміру виручки. Суму лише експедиторської винагороди чи суму всіх коштів, оплачених замовником на виконання договору транспортного експедирування?

Поскольку средства, полученные экспедитором для выполнения договора транспортного экспедирования, не включаются в плату экспедитора, и предназначены для оплаты услуг третьих лиц, привлеченных для выполнения договора (ст. 9 Закона «О транспортно-экспедиторской деятельности»), действительно, такие средства с целью налогообложения являются «транзитными». Согласно п. 136.1.19, п. 139.1.2 Налогового кодекса, в составе доходов и расходов предприятия не учитываются средства, которые поступают (перечисляются) комиссионеру (поверенному, агенту и т.п. ) в рамках договоров комиссии, поручения, консигнации и прочих аналогичных гражданско-правовых договоров. В декларации по прибыли в составе доходов экспедитор отражает только стоимость транспортно-экспедиционных услуг.

Вопрос об общем объеме реализации услуг, вероятно, интересует Вас в контексте обязательной регистрации плательщиком НДС. Статьей 181.1 НК предусмотрено требование об обязательной регистрации плательщиком НДС в случае, если общий объем операций по поставке товаров/услуг, которые подлежат налогообложению НДС, за последние 12 календарных месяцев совокупно превышает 300 000 грн.

По нашему мнению, при расчете общей суммы выручки от осуществления операций, которые подлежат налогообложению НДС, следует руководствоваться определением поставки товаров/услуг, указанным в п. 141.1.185 и 14.1.191 Налогового кодекса. При этом для определения общего объема облагаемых операций следует учитывать операции, подлежащие налогообложению по ставке 20%, 0%, а также освобожденные и временно освобожденные от налогообложения НДС операции. Таким образом, для определения объема облагаемых операций предприятие, которое оказывает транспортно-экспедиторские услуги, подсчитывает все поступления от реализации.

Известные нам индивидуальные налоговые консультации, которые предоставляются органами ГНС налогоплательщикам по их запросу, содержат разъяснения аналогичного содержания.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    Сьогодні 13:2310
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024259
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202428
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202459
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202429