• Посилання скопійовано

Матеріальна допомога на лікування колишньому працівнику підприємства

На підприємство звернувся колишній працівник з проханням надати йому допомогу на лікування. Як оформити цю допомогу? Які потрібні документи? Які податки сплатити?

Для надання підприємством матеріальної допомоги на лікування колишньому працівнику можливі такі варіанти:

  • отримати від нього заяву з проханням укласти договір із закладом охорони здоров'я та оплатити за цим договором вартість лікування;
  • укласти договір безпосередньо із медичним закладом (у разі позитивного рішення підприємства (благодійника));
  • на підставі  рахунку медзакладу чи згідно з договором перерахувати гроші на розрахунковий рахунок закладу. 

На підставі цих документів видається наказ. 

Крім того, повинні бути підтвердні документи, що підтверджують лікування у даному медзакладі та витрати на його проведення: договір, медичний висновок, чеки, касові ордери тощо.

Цільова допомога на лікування, перерахована безпосередньо закладу охорони здоров'я, не включається до оподатковуваного доходу колишнього працівника підприємства, а також члена сім'ї працівника першого ступеня спорідненості на підставі пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ.

При цьому сума такої допомоги законодавчо не обмежена.  Із суми допомоги, що перерахована безпосередньо медзакладу ПДФО та військовий збір не утримується. 

Матеріальна допомога на лікування, що перерахована закладу охорони здоров'я відображається у Додатку 4ДФ об'єднаної звітності за ознакою «169».

Якщо ж хоча би одну з вищезазначених умов не виконано, - то допомога на лікування підлягатиме оподаткуванню ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. 

Оподатковувана сума допомоги відображатиметься у Додатку 4ДФ об'єднаної звітності  за ознакою «126».

На кошти перераховані медичному закладу на оплату лікування колишнього працівника ЄСВ не нараховується, оскільки така виплата не входить до фонду оплати праці (п. 3.32 Інструкції №5).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202414
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024189