• Посилання скопійовано

Продаж КП в рахунок заборгованості за позикою

Юрособа-нерезидент має у власності частку в статутному капіталі юрособи-резидента. Поряд з цим, фізособи-резиденти надали поворотну фіндопомогу нерезиденту. Чи може нерезидент продати фізособам частку в рахунок погашення боргу за отриманою фіндопомогою? Які податки у фізосіб?

Чинним українським законодавством не передбачено заборони здійснювати такі операції. Але варто зазначити, що операція відбувається між нерезидентом-юрособою і резидентом-фізособою. Тому рекомендуємо ознайомитися з законодавством країни нерезидента, чи, бува немає там заборони на такий спосіб розрахунку.

Оподатковуваний дохід у фізособи покупця не виникає. Адже фактично фізособа несе витрати на придбання частки, і не отримує доходи.

Варто сказати, що зазначена операція, повторимося, відбувається між нерезидентом-продавцем і резидентами-фізособами, покупцями. Юридична особа-резидент, частка якої продається, в цій операції участі не приймає. А відтак, така операція не впливає на оподаткування юрособи резидента, частка якої продається.

Юрособі-резиденту потрібно буде лише змінити учасників в аналітичному рахунку до рахунку 40 «Статутний капітал».

 ***

Читайте також: Облік у ТОВ з учасником-нерезидентом

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.202460
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202417
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202453
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202434
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419