• Посилання скопійовано

Податкові наслідки для юрособи при ліквідації підприємства

Підприємство ліквідується. Які податкові наслідки?

Якихось специфічних податків при ліквідації підприємства немає.

Підприємство сплачує в загальному порядку ті податки, платником яких воно є, до моменту припинення діяльності.

Наприклад, тут ми писали про процедуру ліквідації, крок за кроком.

Під час процедури ліквідації може здійснюватися розпродаж майна підприємства. В такому разі продаж майна оподатковується в загальному порядку. Наприклад, якщо підприємство є платником ПДВ, при продажу майна нараховується ПЗ з ПДВ, складається ПН.

За рахунок виручених коштів підприємство може розраховуватися з кредиторами.

У разі ліквідації вся чисельність працівників скорочується та весь штат працівників ліквідується. Про правові особливості звільнення ми писали, приміром, тут. Відтак, за період, в якому звільнені всі працівники, подається останній раз Об’єднана звітність з ПДФО, ВЗ і ЄСВ.

Після розрахунків з усіма кредиторами підприємство розраховується з учасниками, повертаючи їм кошти і майно, які залишилися. Причому передача майна розглядається як його продаж учасникам, з усіма податковими наслідками, що з цього випливають. Тобто, продаж майна оподатковується підприємством в загальному порядку.

Про особливості оподаткування розрахунків із учасником фізособою ми писали тут.

Якщо підприємство ліквідується, останнім податковим періодом щодо усіх податків, платником яких воно є, вважається період, на який припадає дата такої ліквідації. Щодо строків, коли треба подати таку податкову звітність, мають бути звичайні строки подання звітності, встановлені ПКУ. Про це ми писали, приміром, тут.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.2024312
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202417
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202456
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202434
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419