• Посилання скопійовано

Податок на репатріацію при імпорті результатів дослідницьких робіт

Підприємство отримує від нерезидента результати дослідницьких робіт - дослідження життєздатності наукової ідеї за методом поліпшення безволокнистої передачі графічного зображення для додатка мобільного зв'язку тощо. Фактично роботи виконуються за місцезнаходженням нерезидента. Чи утримувати податок на репатріацію?

Відповідно до норм пп. «г» пп. 141.4.1 ПКУ, доходи від інжинірингу, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються податком на репатріацію згідно з пп. 141.4 ПКУ.

Згідно з пп. 14.1.85 ПКУ, інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) із:

  • складення технічних завдань,
  • складення проектних пропозицій,
  • проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень,
  • виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів,
  • розроблення технічної документації,
  • проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології,
  • надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також
  • надання консультацій, пов'язаних із такими послугами (роботами).

На наш погляд, виконувані роботи в розглядуваній ситуації підпадають під поняття інжинірингу. Адже в цьому понятті згадуються такі роботи, як наукові дослідження, техніко-економічні обстеження, консультації з наведених питань.

А тому при виплаті доходів нерезиденту за такі роботи підприємство має за загальним правилом утримувати податок на репатріацію. Але оскільки чіткої однозначної відповіді, чи є наведені в запитанні роботи інжинірингом, ПКУ не дає, може бути доречним з цього питання отримати індивідуальну податкову консультацію.

Особливості розрахунку і сплати податку на репатріацію ми розглядали, наприклад, тут.

Але цей податок можна не утримувати, якщо є відповідний міжнародний договір між Україною і країною нерезидента про уникнення подвійного оподаткування, який передбачає інший порядок оподаткування і нерезидент є бенефіціарним отримувачем доходу й надав резиденту довідку, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України. Детальніше про застосування цього правила тут і тут.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202410
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202412
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202418
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024313
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430