• Посилання скопійовано

Разові перевезення фізособою: що з оподаткуванням?

Підприємству необхідно перевезти разово вантаж. Перевізник - фізична особа на власному автомобілі. Який договір заключити між сторонами на цю послугу (ЦПХ чи інший вид)? Як правильно оподаткувати такий дохід за договором?

У запитанні зазначається, що у підприємства виникла необхідність у здійсненні разового перезезення, яке буде здійснювати фізична особа на власному автомобілі. В даному випадку, доречно такі відносини між сторонами оформити договором про надання послуг (ст. 837 та ст. 901 ЦКУ).

Такий договір укладається лише в письмовій формі із зазначенням строку виконання, строку виплати винагороди. Результат закінчення роботи оформляється актом наданих послуг. 

Виплати фізичній особі за договорами ЦПХ на надання послуг оподатковуються ПДФО, військовим збором і ЄСВ.

ПДФО у розмірі 18% від суми винагороди утримується одночасно з виплатою грошей виконавцю (пп. 168.1.1 ПКУ). Якщо підписали акт наданих послуг, але оплату не провели, податок сплачується протягом 30 календарних днів, що йдуть за останнім календарним днем звітного місяця (пп. 168.1.5 ПКУ). Військовий збір утримується у розмірі 1,5% від суми винагороди та сплачується в ті самі строки, що й ПДФО.

Винагорода за ЦПД потрапляє й до бази нарахування ЄСВ (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Якщо винагороду було нараховано, але не виплачено, ЄСВ сплачують не пізніше 20-го числа місяця, що настає за місяцем його нарахування, а винагороду за договором перераховують у погоджені строки.  

Виплачену винагороду фізособі та утриманні з неї ПДФО та ВЗ відображають у Додатку 4ДФ квартальної звітності за ознакою доходу «102», а в Додатку 1 цієї звітності відображається винагорода та нарахована на неї сума ЄСВ з кодом категорії ЗО «26». Крім того, заповнюється та подається Додаток 5 квартальної звітності, але тільки за місяці, в яких було укладено або розірвано ЦПД із фізособою. Звітність подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202415
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024189