• Посилання скопійовано

Як нерезиденту здавати в оренду нерухоме майно в Україні?

Фізична особа - нерезидент планує здавати в оренду нерухоме майно, розташоване на території України і яке є його власністю. Які податки потрібно сплатити?

ДФС у Сумській області нагадує, що здавання в оренду нерухомого майна, яке належить фізособі – нерезиденту, здійснюється відповідно до вимог пп. 170.1.3 ПКУ.

Так, нерухомість, що належить фізособі - нерезиденту, надається в оренду виключно через фізособу - підприємця або юрособу - резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку

Представницькі функції слід розуміти як представництво, яке відповідно до ст. 237 ЦКУ  є правовідношенням, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

Також, слід звернути увагу на обов’язковість  дотримання письмової форми договору про представництво.

При цьому, ст. 238 ЦКУ встановлено, що представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом.

Також зауважимо, що такий порядок застосовується навіть у тому випадку, якщо нерезидент постійно проживає в Україні. Таке роз’яснення наведено в консультації з розділу 103.09, ЗІР.

Крім цього, фізична особа — нерезидент не може здавати в оренду власне нерухоме майно безпосередньо тій особі, яка виконує функції податкового агента щодо доходів такого нерезидента (див. розділ 103.18, ЗІР).

Дохід у вигляді орендної плати, що виплачується фізособі-нерезиденту, оподатковується ПДФО за при його виплаті за рахунок такої особи за ставкою 18% (пп. 170.1.4 ПКУ). При цьому уповноважена особа відображає нарахування та виплату доходу (а також нарахування та сплату ПДФО) у розділі I Податкового розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу «106».

Для заповнення форми №1ДФ потрібно буде отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) нерезидента. Необхідність отримання іноземними громадянами реєстраційного номера платника податків у разі виплати ним доходів з джерелом їх походження в Україні встановлено ст. 70 ПКУ. Нерезиденти не можуть відмовитися від отримання реєстраційного номера через релігійні переконання, тому що таку процедуру передбачено тільки для громадян України. Про отримання ІПН нерезидентами ми писали тут.

Фізичні особи — нерезиденти є платниками ВЗ (пп. 1.1 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ). Тому  орендна плата, що виплачується фізособі-нерезиденту, обкладається і ВЗ за ставкою 1,5%. Відповідає за нарахування, утримання та виплату збору, а також відображення його в розділі II Податкового розрахунку за формою №1ДФ уповноважена особа.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202417
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024303
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202460
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202430