• Посилання скопійовано

Сплата підприємством податків за придбану у фізособи нерухомість

ТОВ на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, купує у фізособи нерухомість (склад і земельну ділянку під ним). Чи потрібно утримувати ПДФО, ВЗ з доходу, який виплачується фізособі? Чи потрібно утримувати пенсійний збір?

ПДФО, ВЗ

Дохід від продажу нерухомості оподатковується ПДФО і ВЗ згідно з нормами ст. 172, ст. 173 ПКУ (пп. 164.2.4 ПКУ).

Дохід від продажу нерухомості, яка не є житловою нерухомістю, оподатковується ПДФО за ставкою 5% (п. 172.2 ПКУ). Поряд з цим відповідно до  пп. 1.2 і 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ такий дохід оподатковується ВЗ за ставкою 1,5%.

Відповідно до п. 172.3 ПКУ дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази даних звітів про оцінку, або не нижче ринкової вартості такого об’єкта, визначеної суб’єктом оціночної діяльності (оцінювачем) відповідно до законодавства та зазначеної у звіті про оцінку, зареєстрованому в Єдиній базі даних звітів про оцінку.

Якщо нерухомість придбавається юридичною особою, то саме така особа є податковим агентом щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету ПДФО і ВЗ (п. 172.7 ПКУ).

Таким чином, утримати і перерахувати податки до бюджету та відобразити таку виплату у формі № 1ДФ (з ознакою доходу «104») повинне ТОВ.

Податки потрібно сплатити за місцезнаходженням юрособи (див. пп. 168.4.4 ПКУ).

 

Пенсійний збір

Підприємства, які придбавають нерухоме майно, є платниками пенсійного збору (п. 9 ст. 1 Закону № 400).

Нерухомим майном визнається жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об'єкт, що підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно з ПКУ.

Таким чином, обкладати пенсійним збором потрібно тільки будівлю складу, а не земельну ділянку.

Об’єктом оподаткування є вартість нерухомого майна, зазначена в договорі купівлі-продажу такого майна (п. 8 ст. 2 Закону № 400).

Розмір збору — 1 % від об’єкта обкладення (п. 10 ст. 4 Закону № 400).

Суми збору сплачуються платниками цього збору за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса (п. 9 ст. 1 Закону № 400).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.202424
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202412
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202453
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202433
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419