• Посилання скопійовано

Послуги з перевезення від резидента Іспанії: чи потрібно утримувати податок?

Нерезидент (Іспанія) надає українському підприємству послуги з міжнародного перевезення вантажу з території України на територію Італії. Чи потрібно утримувати податок на репатріацію?

Доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними пп. 141.4 ПКУ. Перелік таких доходів визначено пп. 141.4.1 ПКУ.

Зокрема, згідно з переліком, наведеним у пп. 141.4.1 ПКУ такими доходами є:

  • фрахт - винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для: перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом (пп. 14.1.260 ПКУ).
  • інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента.

При цьому, аналізуючи ІПК від 03.01.2018 р. №11/ІПК/10/26-15-12-03-11 та від 26.04.2019 р. №1851/6/99-99-15-02-02-15/ІПК можна зробити висновок, що класифікація отриманого нерезидентом доходу при міжнародних перевезеннях залежить від того, хто безпосередньо надає послуги з транспортування:

  • якщо нерезидент самостійно здійснює перевезення власним транспортом, то такі послуги з метою оподаткування розглядаються як фрахт (ставка податку 6%);
  • у разі залучення нерезидентом до перевезення третіх осіб, такі послуги з метою оподаткування податком на репатріацію розглядаються як інші доходи і оподатковуються за ставкою 15%.

Разом з тим, п. 1 ст. 6 Конвенції з урядом Іспанії про уникнення подвійного оподаткування передбачено, що прибуток, отриманий від операцій з міжнародних перевезень оподатковуються тільки у державі, в якій знаходиться керуючий орган такої особи. Таким чином, наведена Конвенція звільняє від податку на репатріацію дохід від послуг міжнародного перевезення (фрахту) за умови надання нерезидентом довідки, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України, а також iнших документiв, якщо це передбачено мiжнародним договором України (пп. 103.4 Кодексу).

Якщо ж нерезидент залучає до перевезення третіх осіб (тобто не особисто надає послуги з перевезення) і відповідно такий дохід розцінюється як інші доходи, то таке звільнення згідно з міжнародною Конвенцією не застосовується.

Звертаємо увагу, що використання довідки в електронному вигляді для цілей ст. 103 ПКУ нормами ПКУ не передбачено. У зв’язку з цим довідка, отримана в електронному вигляді не є підставою для застосування міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування.

Роз’яснення щодо вимог до такої довідки ми наводили тут, тут та тут. А щодо відображення нарахованого нерезиденту доходу у Декларації свої роз’яснення надавав Офіс великих платників податку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202414
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024189