Главная Все консультации Налогообложение Другие налоги

Чи виникають пільги з туристичного збору при розміщенні відряджених осіб?

ФОП надає готельні послуги (в т. ч. і особам, які були направлені у відрядження та дітям до 18 років). Підтверджувальні документи є. Чи потрібно у графах 7-12 додатку до декларації з туристичного збору зазначати інформацію про розміщення таких осіб? Чи подається звіт про пільги?

Згідно з пп. 268.2.1 ПКУ платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ.

При цьому, відповідно до пп. «е» та «б» пп. 268.2.2 ПКУ платниками збору не можуть бути діти віком до 18 років та фізичні особи - резиденти, які прибули у відрядження.

Водночас, формою декларації з туристичного збору, зокрема, додатку, встановлено, що графи 7-12 заповнюються у податкових деклараціях, які надаватимуться за звітні періоди, починаючи з 1 січня 2020 року (дати набрання чинності постановою КМУ № 891). Зокрема, у цих графах зазначається код та найменування пільги відповідно до Довідника пільг.

У Довіднику пільг щодо туристичного збору міститься лише одна податкова пільга з кодом 18030101 «Пільги по туристичному збору, що встановлені органами місцевого самоврядування (пп. 12.3 ПКУ)».

Тобто в даному випадку, згідно з ПКУ зазначені у запитанні особи не є платниками туристичного збору, тож відповідно особі, яка надає послуги розміщення таких осіб, сплачувати туристичний збір за них не потрібно. Це не є податковою пільгою, а отже, у графах 7 – 12, а також у звіті про суми податкових пільг це не відображається.

Зверніть увагу, що у графі 3 «Загальна кількість діб6 розміщення у місцях проживання (ночівлі)» додатку проживання таких осіб також не відображається, оскільки податок з них не утримується.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите БЕСПЛАТНУЮ подписку, перейдя по ссылке; на время карантина мы дарим всем нашим читателям три месяца подписки на пакет «Мой ассистент».

Читайте консультации и аналитику от редакции без ограничений и будьте здоровы!

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Командировки , Отчетность , Туристический сбор , Льготы

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме