Главная Все консультации Налогообложение Другие налоги

Чи є внесення майнового внеску до СК від нерезидента контрольованою операцією?

Засновник - фізособа в грудні 2018 р. внесла до статутного капіталу новоствореного підприємства майновий внесок (виробниче обладнання) на суму 600 тис. грн. Чи визначена ця операція для цілей трансфертного ціноутворення контрольованою?

Поняття контрольованих операцій визначено у ст. 39 ПКУ.

Зокрема, відповідно до пп. 39.2.1.1 ПКУ до контрольованих операцій відносяться господарські операції платника податків, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, а саме:

а) господарські операції, що здійснюються з пов’язаними особами - нерезидентами, в тому числі у випадках, визначених пп. 39.2.1.5 ПКУ;

б) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг через комісіонерів-нерезидентів;

в) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого КМУ відповідно до пп. 39.2.1.2 ПКУ, або які є резидентами цих держав. На даний момент діє Перелік №1045;

г) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юрособи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується КМУ. На даний момент діє Перелік № 480.

Далі, відповідно до пп. 39.2.1.7 ПКУ господарські операції, передбачені пп. 39.2.1.1 - 39.2.1.3 і 39.2.1.5 ПКУ, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухобліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

В даному випадку, якщо одночасно виконуються умови щодо невизнання операції контрольованою:

  • Внесення майнового внеску у статутний капітал не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток (ця операція відображається записом Дт 10 Кт 46);
  • Річний дохід підприємства за 2018 р. не перевищує 150 мільйонів гривень;
  • Обсяг господарських операцій з цим засновником не перевищує 10 мільйонів гривень за 2018 рік – така операція не є контрольованою для цілей трансфертного ціноутворення.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Уставный капитал , Нерезиденты

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме