Главная Все консультации Налогообложение Другие налоги

Як врахувати суму, сплачену за особисте страхування, до податкової знижки?

Як враховується сплачена сума страхового платежу за особисте страхування строком на 10 років, якщо така сплата здійснюється посеред року? Як розраховується розмір податкової знижки, якщо відбувається індексація суми страхового платежу кожного місяця?

Згідно з пп. 166.3.5 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пп. 164.6 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених таким платником страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як самого платника, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

  • при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю — суму, визначену в абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ;
  • при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю — 50% суми, визначеної в абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї.

При цьому, до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Оскільки до податкової знижки за звітний календарний рік дозволено включати суми витрат, понесених платником податку за договорами дострокового страхування протягом звітного податкового року, то при включенні до податкової знижки за звітний рік враховується сума витрат (частина) у розрахунку за кожний повний або неповний місяць страхування, протягом якого діяв договір страхування, з урахуванням обмежень, установлених пп. 164.6 ПКУ.

Отже, у разі, якщо договір страхування укладається на 10 років і перший платіж за рік здійснюється 22.12.2018 р., то 1/12 сплаченої суми потраплять до знижки за 2018 рік, а інша частина 11/12 потраплять до податкової знижки за 2019 рік. Крім цього, у знижку за 2019 рік потрапить також 1/12 суми, що буде сплачено у грудні 2019 року.

Щодо ситуації, коли відбувається індексація суми страхового платежу, ситуація аналогічна. Наприклад, якщо сплата відбулася у липні 2018 році, то до податкової знижки за 2018 рік потрапить 6/12 суми страхового платежу. За 2019 рік до податкової знижки потрапить 6/12 суми платежу у 2018 році, а також 6/12 проіндексованої суми, яка сплачується у липні 2019 року тощо.

Якщо перший страховий платіж було здійснено у 2018 році, то останнім періодом, в якому до податкової знижки потрапить остання частина страхового платежу, буде 2028 рік (частина від суми, що сплачена у 2027 році).

***

Читайте також: 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Налоговая скидка

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме