• Посилання скопійовано

Повернувшись з відрядження працівник не додав до звіту посадкові талони. Які будуть наслідки?

Чи достатньо для підтвердження витрат на придбання квитків виписки з карткового рахунку працівника, затвердженої підписом та штампом банку та роздрукований електронний квиток (без підписів та печаток, формату А4), якщо при повернені з відрядження працівник не додав до звіту посадкові талони?

Для підтвердження витрат – так, а для звільнення від оподаткування ПДФО та ВЗ – ні.  

Відповідно до абз. 2 пп. «а» 170.9.1 ПКУ не є доходом платника податку – фізособи, яка перебуває у трудових відносинах зі своїм роботодавцем, сума відшкодованих йому витрат на відрядження в межах фактичних витрат, у т. ч. витрат на проїзд.

Зазначені вище витрати не є об'єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують їх вартість:

  • транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у т. ч. електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов'язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту;
  • розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту.

ДФС в ІПК від 26.10.2017 р. №2402/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомляє, що будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з госпдіяльністю роботодавця/сторони, що відряджає.

При цьому суми відшкодованих витрат на проїзд не є об'єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат, зокрема у вигляді електронного квитка на проїзд повітряним транспортом за умови надання посадкового талона, у т. ч. електронного посадкового талона, отриманого під час онлайн реєстрації, та розрахункового документа про його придбання.

Коли сплачувати ПДФО та ВЗ за наслідками авансового звіту читайте тут та тут>> 

Крім того, ДФС у листі від 24.03.2017 р. №5972/6/99-99-13-02-03-15, виходячи з визначень «посадочний документ» та «проїзний документ», наведених у п. 1.4 Порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті, затвердженим спільним наказом Мінінфраструктури та Міндоходів від 30.05.2013 р. №331/13, повідомляє таке.

Посадочний документ, перевізний документ, документ на повернення та документ на послуги, роздруковані на паперовому носії, є розрахунковими документами (транспортними квитками) (п. 5.6 Порядку №331/13).

На нашу думку, якщо виходити з підтвердження зв'язку відрядження з госпдіяльністю роботодавця з метою неоподаткування ПДФО та ВЗ, то керівник може прийняти рішення (письмове) про достатність наявності роздруківки електронного посадкового талона, отриманого під час онлайн реєстрації, або довідки авіакомпанії про те, що електронний квиток було фактично використано. 

При цьому залишається лише сподіватися, що перевіряючим буде достатньо такого документального обґрунтування, оскільки в ПКУ чітко написано про те, що в даному випадку має бути посадковий талон.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202417
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024190