• Посилання скопійовано

Змінилися коди УКТ ЗЕД: як зміняться обсяги пального в СЕАРП?

Як змінюються обсяги пального в СЕАРП та в дод. 1-1 декларації акцизного податку, якщо такі обсяги відображені в СЕАРП по одному коду, а після зміни кодів УКТ ЗЕД пальне має інший код (або один код після змін відповідає декільком новим)?

ДФС у підкатегорії 116.13.02 ресурсу "ЗІР" зазначила, що при збільшенні обсягу пального за певним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД з одночасним зменшенням обсягів пального за іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД платник податку може оформити заявку на поповнення (коригування) залишку пального, де зазначаються обсяги пального, які збільшуються та які зменшуються. При цьому:

- заявка на поповнення (коригування) залишку пального оформлюється на суму різниці сум акцизного податку, розрахованих за відповідними ставками з відповідних обсягів залишку пального, що збільшуються та зменшуються, якщо сума акцизного податку на пальне, обсяг залишків якого збільшується, є більшою, ніж сума акцизного податку на пальне, обсяг залишків якого зменшується у зв’язку зі зміною його фізико-хімічних показників;

- заявка оформлюється з нульовою сумою акцизного податку, якщо:

  • суми акцизного податку на таке пальне є рівними;
  • сума акцизного податку на пальне, обсяг залишків якого збільшується, є меншою, ніж сума акцизного податку на пальне, обсяг залишків якого зменшується у зв’язку зі зміною його фізико-хімічних показників.

Разом з цим, п. 27 Порядку № 113 передбачено, що ДФС веде автоматичний облік за допомогою СЕАРП у розрізі платників податку, зокрема обсягів пального в розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД, на які платники податку зареєстрували заявки в СЕАРП на поповнення обсягів залишку пального за рахунок сплачених через електронні рахунки коштів до бюджету обсягів залишків пального, на які платники податку мають право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в ЄРАН у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД.

У разі коли у платника податку виникає потреба поповнити обсяги залишків пального в СЕАРП, він має право надіслати ДФС заявку на поповнення обсягів залишку пального, яка реєструється ДФС в СЕАРП, за умови наявності у такого платника сум залишку акцизного податку, перерахованого платником на електронний рахунок, та наявності обсягів залишку пального, що зменшуються згідно із заявкою. 

 Таким чином, у разі зміни кодів товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД платник податку може оформити заявку на поповнення (коригування) залишку пального, де зазначаються обсяги пального, які збільшуються та які зменшуються.

Розрахунок суми акцизного податку платниками, які здійснюють реалізацію пального, здійснюється у додатку 1-1 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу» до декларації акцизного податку.

Формою додатку 1-1 передбачено зазначення залишків пального на початок звітного періоду шляхом перенесення його значення із попередньої звітності. 

При цьому у разі зміни кодів товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД платник податку при заповненні додатку 1-1 відображає рух пального за кожним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»