• Посилання скопійовано

Сплачувати платежі за ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем потрібно незалежно від наявності торгівлі

Заклад громадського харчування має діючу ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем. Через війну заклад не працював у ІІ кварталі 2022 року. Чи потрібно сплачувати ліцензійні платежі за ІІ квартал 2022 року?

Запитання:

В закладі ліцензія діє з 01.01.2022 по 31.12.2022 рр. За період 01.01.2022 по 31.03.2022 рр. ліцензія була проплачена. Через війну заклад не праціював до 30.06.2022 р. включно, тому за період 01.04.2022 по 30.06.2022 рр. плата за ліцензію не вносилась.

Перед відкриттям закладу був внесений черговий платіж за період 01.07.2022 по 30.09.2022 рр., разом із заявою надано супровідного листа, про зарахування платежу за період 01.07-30.09, оскільки заявою не передбачено зазначення періоду, за який вноситься ліцензійний платіж.

Податківці повернули ліцензію, в якій був указаний період 01.04 – 30.06.2022 рр. Податківці пояснили, що помилки тут немає, що в даному випадку потрібно було або анулювати цю ліцензію, або не платити взагалі до кінця терміну дії цієї ліцензії. Чи правильно це?

 

 Відповідь: 

ДПСУ у зв’язку із засвідченням Торгово-промисловою палатою України настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) з 24 лютого 2022 року інформує, що штрафні санкції та пеня, що наразі відобразиться автоматично в ІКП за порушення податкового законодавства, що зумовлені неможливістю виконання податкового обов’язку платника з огляду на військову агресію Російської Федерації проти України, наприклад, застосовані штрафні санкції за несвоєчасне подання податкової звітності або інші санкції, та внаслідок застосування яких у платника виник податковий борг у зв'язку з їх несплатою, то такі санкції − податковий борг на підставі пп. 101.2.4 ПКУ визнається безнадійним і буде списаний у порядку, визначеному Кодексом.

Щодо дії ліцензій ДПС повідомляє, що з урахуванням положень пп. 112.8.9 ПКУ протягом дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) ДПС не будуть застосовуватись штрафні санкції за порушення законодавства щодо здійснення безліцензійної діяльності та не вживатимуться заходи щодо анулювання ліцензії (вважатимуться діючими), по яких під час настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), засвідчених ТПП України не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії на право:

  • виробництва спирту, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;
  • виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Разом з тим, такі обов’язки мають бути виконані суб’єктом господарювання одразу після припинення дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Якщо СГ вже має діючу ліцензію, то Постанова №314 у редакції, що діяла до 15 вересня 2022, не стосувалася такого СГ. Постанова № 314 регламентує порядок початку ведення діяльності, що потребує ліцензування або дозволу. А в даному випадку СГ вже розпочав ліцензовану діяльність раніше та вже має діючу ліцензію.

Отже, на період дії непереборних обставин, коли заклад не працював (в даному випадку це війна), заклад не звільнявся від сплати платежів за діючу ліцензію, обов’язок сплати за ліцензію був тільки відстрочений та скасовані штрафи за несвоєчасну сплату.

Тому податківці зарахували сплату за ліцензію як оплату за ІІ квартал 2022 року.

Як варіант, дійсно можна було анулювати попередню ліцензію (подати заяву на анулювання ліцензії) та отримати нову, щоб не сплачувати платежі за ІІ квартал 2022 року, коли заклад не працював.

***

Також читайте: Чи сплачувати за ліцензію за період нездійснення діяльності під час війни?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202455
  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024470
  • Чи потрібна ліцензія на зберігання пального в балонах?
    Підприємство платник акцизу, має акцизні склади, де зберігає газ (пропан-бутан) для своїх виробничих потребр (ліцензію на зберігання палива). Підприємству потрібно для просушування вагонів використовувати лампи-горілки на газу, до яких прикріплюється балон і використовується пальне. Дані балони планують заправляти на АЗС. Чи потрібно нам показувати по акцизу використання даного газу, якщо у нас прихідної акцизної накладної не буде? Чи потрібно ліцензію на зберігання якщо дані балони 2-3 штуки заправлені будуть лежати в складі десь 1-2 дні ,поки їх не використають, але на цей склад немає ліцензії на зберігання чи буде це виробничим обладнанням і без ліцензії?
    06.02.202467
  • Невідповідність даних МД та транспортної накладної CMR: нюанси застосування нульової ставки ПДВ
    Підприємство-виробник експортувало до Молдови вироби з металу. Митна декларація містить такі відомості: номенклатура «фланцевий профіль P30», кількість - 8000 шт; CMR: номенклатура «профіль P30», кількість – 800 шт. Митна декларація оформлена правильно та засвідчує факт перетинання митного кордону України. Чи може стати причиною відмови в застосуванні 0% ставки ПДВ невідповідність в МД та CMR?
    09.01.202472
  • Коли складати ТТН, видаткову, податкову та акцизну накладні при перевезенні пального, яке триває кілька днів?
    Постачальник склав ТТН на перевезення пального датою 22.12.2023 р., видаткова накладна складена 25.12.2023 р. та акцизна накладна – 25.12.2023 р. Отримання пального за договором відбувається на території покупця. Фактична дата отримання - 25.12.2023 р., що зафіксовано в ТТН та у видатковій накладній. Чи буде помилкою, якщо дата ТТН та видаткової накладної різні, а акцизна накладна складена датою фактичного отримання?
    04.01.2024203