• Посилання скопійовано

Отримувач в ТТН на алкогольну продукцію

Чи може продавець алкогольної продукції відвантажувати товар покупцеві на склад, який цьому покупцеві не належить, і зазначати такий склад в ТТН?

Форму ТТН на переміщення алкогольних напоїв, форма №1-ТН/алкогольні напої/ та Інструкцію щодо її застосування завтерджено Наказом Мінтрансу від 28.04.2005 р. № 154.

Відповідно до п. 2.1 Інструкції №154 у рядку:

  • «Одержувач» записуються повне найменування підприємства одержувача продукції, його місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код, номер і дата видачі ліцензії на виробництво (оптову або роздрібну торгівлю) продукції, що ліцензується, номер і дата видачі наряду на відпуск продукції;
  • «Пункт розвантаження» вказуються назва та місцезнаходження зберігання продукції. За умови прийняття до перевезення товарно-матеріальних цінностей довіреною особою одержувача вантажу за довіреністю ця особа в рядку «Вантаж одержав» записує посаду, прізвище, ініціали і підтверджує факт одержання вантажу особистим підписом. Відправник вантажу проставляє номер довіреності, дату її видачі та ким видана;
  • «Відпуск за довіреністю одержувача» вказуються серія і номер довіреності, дата виписки, ким видана;
  • «Вантаж одержав» вказуються посада, прізвище, ім'я, по батькові та підпис особи, яка отримує вантаж.

Відповідно до п. 2.3 Інструкції №154, у рядку:

  • «Прийняв (відповідальна особа одержувача)» фіксується факт прийняття вантажу від відповідальної особи відправника вантажу, що підтверджується підписом та скріплюється печаткою.

З наведеного вище випливає, що в графі «Пункт розвантаження» вказуються назва та місцезнаходження зберігання продукції. Причому ніде не зазначено, що це має бути саме склад, який належить покупцеві. І ніде не зазначено, що продавець має перевіряти, кому належить склад, на який доставляється продукція.

В графі «Пункт розвантаження» вказується фактичне місце розвантаження продукції, згідно умов договору між продавцем і покупцем.

Таким чином, продавець алкогольної продукції може відвантажувати товар покупцеві на склад, який цьому покупцеві не належить, і зазначати такий склад в ТТН.

Також нагадаємо, що алкоголь має зберігатися у місцях, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання – див. тут. Відповідальність за зберігання алкоголю у незареєстрованому місці несе зберігач.

Право зберігача на користування відповідним приміщенням має бути підтверджене документально – докладніше про це ми писали тут. Це не обов’язково може бути право власності, приміщення може бути орендованим тощо.

 ***

Читайте також: Алкогольна ТТН: коли та як складати? 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи можна пальне для генератора використати для заправки авто?
    Підприємство придбало та зберігає дизельне паливо для роботи генератора. Пальне зберігається у каністрах 5 л. без ліцензії на зберігання. Чи можна у період простою генератора заправляти цим пальним авто, у зв'язку з тим, що генератор не використовується, а пальне має обмежений строк зберігання?
    05.04.2024785
  • Що потрібно для того, щоб імпортувати гексан та продавати його оптом?
    Підприємство має намір займатися торгівлею продуктом під назвою «Гексан». Як обчислюється акциз при імпорті, а потім при продажі гексану? Чи потрібна ліцензія на торгівлю таким продуктом?
    01.04.202415
  • Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти
    Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?
    29.03.202413
  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202458
  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024506