Главная Все консультации Налогообложение Акцизы

Відображення різних видів алкоголю в декларації

ФОП, який здійснює роздрібну торгівлю алкоголем (бар) в додатку 6 до декларації акцизного податку відображає в р. 1.2 вино, шампанське, в р. 1.3 пиво, а в розділі 1.1 все інше (горілку, коньяк, коктейлі, аперитиви, віскі, джин, ром, текілу, лікери, діжестіви. Це правильно? Які штрафи при неправильному відображенні?

Як заповнювати додаток 6?

Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів здійснюється в додатку 6 до декларації акцизного податку.

У цьому додатку алкогольні напої поділені на три групи, назва яких наведена в графі 2 додатку:

  • рядок 1.1 - Лікеро-горілчана продукція;
  • рядок 1.2 - Виноробна продукція, інші спиртові дистиляти, продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше;
  • рядок 1.3 – Пиво.

Згідно з п. 10 розд. V Порядку №14, у графі 2 «Вид підакцизних товарів» зазначається назва товару (продукції), який (яку) відповідно до пп. 215.3.1, пп. 215.3.2 ПКУ віднесено до підакцизних.

Тобто, у графі 2 відображають товари (алкогольну продукцію), які згідно з пп. 215.3.1 ПКУ відносяться до підакцизних. Але яким чином розподіляти різні види алкоголю між трьома рядками додатку 6, в цій нормі Порядку № 14 не уточнюється.

Проте конкретику знаходимо у відповіді податкової на питання в підкатегорії 114.07, ЗІР: «Як при заповненні Додатка 6 до декларації акцизного податку слід поділяти алкогольні напої на лікеро-горілчану продукцію, виноробну продукцію, інші спиртові дистиляти, продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об’ємних одиниць та більше, пиво?».

Податкова пише, що підакцизні товари підлягають відображенню в Додатку 6 так:

  • рядок 1 – лікеро-горілчана продукція. У цьому рядку зазначаються горілки та лікеро-горілчані напої. Горілки поділяються на горілки та горілки особливі. Лікеро-горілчані напої в свою чергу поділяються на групи: лікери, наливки, настоянки, бальзами, аперитиви, коктейлі, напої десертні. Також у цьому рядку зазначаються слабоалкогольні напої – алкогольні напої з вмістом етилового спирту від 0,5 до 8,5 відс. об’ємних одиниць та екстрактивних речовин не більш як 14,0 г на 100 см. куб., виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю, зокрема – «SHAKE», «Лонгер», «Бренді-кола», «Ром-кола», «Джин- тонік», «Рево» та інші;
  • рядок 2 – виноробна продукція, інші спиртові дистиляти, продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об’ємних одиниць та більше. Виноробна продукція – вина виноградні натуральні, вина натуральні кріплені, шампанські, ігристі, газовані, вермути, бренді, сусло виноградне та інші виноматеріали, коньяки, інші алкогольні напої з винограду, плодів та ягід. На підставі цього у рядку 2 зазначають інші алкогольні напої, отримані шляхом переробки та збродження плодів та ягід, соків плодово-ягідних за спеціальною технологією міцністю до 8,5 відс. об’ємних одиниць, а саме: сидри, перрі та інші. Також у рядку 2 вказують інші спиртові дистиляти – віскі, ром, джин, текіла, продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об’ємних одиниць та більше та інші товари, які не відносяться до рядка 1;
  • рядок 3 – пиво. Пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відс. об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203 (пп. 14.1.144 ПКУ). У цьому рядку зазначають пиво, пиво спеціальне – «BEERMIX». При цьому пиво безалкогольне, яке зазначено у товарній позиції 2202 згідно з УКТ ЗЕД, не є підакцизним товаром.

У розглядуваній ситуації коньяк, віскі, джин, ром, текілу відображали в рядку 1.1, а потрібно було в рядку 1.2.

 

Чи можуть бути якісь штрафи за неправильне відображення?

Згідно з пп. 215.3.10 ПКУ, для пива, алкогольних напоїв тощо, реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі (пп. 213.1.9 ПКУ), ставка податку становить 5%.

Тобто, для всіх видів алкогольних напоїв встановлюється одна ставка податку.

Це означає, що помилковий розподіл по видам підакцизної продукції між рядками 1.1-1.3 додатку 6 не вплине на загальну суму податкового зобов’язання, що підлягає сплаті до бюджету.

А тому підстав для застосування фінансової відповідальності немає. 

Аналогічно відповідала податкова на питання в підкатегорії 114.09, ЗІР: «Чи застосовується фінансова відповідальність за помилку в декларації акцизного податку, яка не призвела до заниження/завищення суми податкових зобов’язань (в т.ч. помилковий розподіл по видам підакцизної продукції між рядками 1.1-1.4 розд. І додатку 6 до Декларації за графою «Вартість», за умови, що при цьому код КОАТУУ залишається незмінним)?».

Щоправда, ця консультація діяла до 09.08.2019 р., після чого переведена до нечинних у зв’язку з набранням чинності змінами до декларації акцизного податку та Порядку її заповнення та подання.

Із зазначеної дати декларація дещо змінилася. Але принципи залишилися тими ж. Тому, на наш погляд, логіка цієї консультації залишається актуальною і на сьогодні.   

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Алкоголь , Предприниматели , Торговля

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме