• Посилання скопійовано

Як сплачувати акцизний податок та яку звітність подавати у разі виробництва та продажу пива у ресторані?

Суб’єкт господарювання виробляє пиво у ресторані і там же його реалізує вроздріб. Коли виникає обов’язок сплачувати акцизний податок? Як заповнити звіт за ф. №2-РС?

Відповідно до п. 216.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків, зазначених у ст. 225 та 229 ПКУ.

Підстави, на яких податкове зобов'язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, зазначені в п. 216.3 ПКУ. А саме, якщо:

  • платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролюючим органам необхідні докази того, що відповідний підакцизний товар (продукцію) втрачено внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин і його використання на митній території України є неможливим;
  • підакцизний товар (продукцію) втрачено внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого товару (продукції) чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом. Ця вимога застосовується у разі втрати підакцизних товарів (продукції) у межах нормативів втрат, які затверджуються в порядку, що визначається Кабміном.

Суми акцизу, що підлягають сплаті з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, визначаються платником податку самостійно, виходячи з об'єктів, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов'язань (п. 217.1 ПКУ).

Таким чином, в даній ситуації зобов’язання з акцизного податку виникає на дату продажу виробленого пива. При цьому застосовується ставка 2,78 грн за 1 літр пива із солоду (код УКТ ЗЕД 2203 00) відповідно до пп. 215.3.1 ПКУ.

На дату продажу кожної партії пива податкове зобов’язання з акцизу за цією партією розраховується як результат множення кількості проданого пива в літрах на ставку 2,78 грн/літр.

У звіті за ф. №2-РС заповнюється лише розділ І «Обіг алкогольних напоїв».

У графах 1, 2 зазначаються відповідно вид та код алкогольних напоїв згідно з додатком до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49 "Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення".

Для пива це вид «Пиво із солоду (солодове)» та код 84.

Одиниця виміру – декалітр (дал).

Обсяги виробленого пива наводяться в графі 5, а реалізованого – в графі 8 з розподілом продажів по Україні та на експорт.

Акцизний податок розраховується на обсяги проданого пива на внутрішному ринку (експортні операції не підлягають оподаткуванню на підставі пп. 213.2.1 ПКУ).

У графі 11 вказуються втрати при зберіганні, відпуску продукції (пива) на лабораторні потреби тощо у звітному місяці, а у графі 12 вказується кількість продукції, яка відпущена іншим підрозділам підприємства для виробництва алкогольних напоїв у звітному місяці – за наявності таких операцій.

Оскільки як виробники підакцизних товарів (продукції) на митній території України, так і суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, є платниками акцизного податку (пп. 212.1.1 та 212.1.11 ПКУ), то особа, яка одночасно виробляє пиво та реалізує його через власну роздрібну мережу, сплачує акцизний податок:

  • як виробник пива — за ставкою, встановленою пп. 215.3.1 ПКУ (у 2018 р. — 2,78 грн за 1 л пива);
  • як суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, що здійснює реалізацію підакцизних товарів — за ставкою 5 % вартості реалізованого пива через роздрібну мережу на власних торговельних майданчиках (з ПДВ і без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів).

Обидва зобов’язання виникають на дату продажу пива, в даному випадку це дата його роздрібного продажу гостям ресторану.

У декларації з акцизного податку слід заповнити розділ А, до якого додається додаток 1  – в частині «виробничого» акцизу і розділ Д з додатком 6 – в частині роздрібного акцизу. Про заповнення додатку 6 ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти
    Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?
    Сьогодні 11:047
  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202455
  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024473
  • Чи потрібна ліцензія на зберігання пального в балонах?
    Підприємство платник акцизу, має акцизні склади, де зберігає газ (пропан-бутан) для своїх виробничих потребр (ліцензію на зберігання палива). Підприємству потрібно для просушування вагонів використовувати лампи-горілки на газу, до яких прикріплюється балон і використовується пальне. Дані балони планують заправляти на АЗС. Чи потрібно нам показувати по акцизу використання даного газу, якщо у нас прихідної акцизної накладної не буде? Чи потрібно ліцензію на зберігання якщо дані балони 2-3 штуки заправлені будуть лежати в складі десь 1-2 дні ,поки їх не використають, але на цей склад немає ліцензії на зберігання чи буде це виробничим обладнанням і без ліцензії?
    06.02.202468
  • Невідповідність даних МД та транспортної накладної CMR: нюанси застосування нульової ставки ПДВ
    Підприємство-виробник експортувало до Молдови вироби з металу. Митна декларація містить такі відомості: номенклатура «фланцевий профіль P30», кількість - 8000 шт; CMR: номенклатура «профіль P30», кількість – 800 шт. Митна декларація оформлена правильно та засвідчує факт перетинання митного кордону України. Чи може стати причиною відмови в застосуванні 0% ставки ПДВ невідповідність в МД та CMR?
    09.01.202472